بهترین کلینیک ها در درمان لکنت و تلفظ

گفتاردرمانگر کیست ؟

گفتاردرمانگر یا آسیب شناس گفتار وزبان یک متخصص هنرمند است که فاصله بین رشد عقلی و تقویمی را کم کرده و آینده کودک شما را می سازد ، همینقدر که تفاوت بین انسان و سایر مخلوقات در قدرت نطق وی می باشد . 

 

 

مقاله تخصصی گفتار توانگستر درباره لکنت 

گفتار توانگستر،به عنوان مرجع درمان لکنت ، لکنت را به عنوان یکی از پیچیده ترین و شایع ترین اختلالات گفتاری برای کودکان و افراد بزرگسال می شناسد. لکنت ، چالش‌هایی را جهت برقراری ارتباط ایجاد می کند به نحوی که داشتن روابط عادی با دیگران تبدیل به یک رویا خواهد شد. درمان لکنت نه تنها به ابزار و وسیله مناسب ، بلکه به تجربه وتلاش و مهارت آسیب شناس گفتار و زبان وهمکاری کودک وابسته است و نیاز به مشارکت فعال کل اعضای خانواده، معلم مهد کودک و مدرسه نیز دارد. تشخیص زودهنگام لکنت و استفاده از تکنیکهای درمانی در درمان لکنت واستفاده از ابزار مناسب و لکنت شکن می تواند دستیابی به درمان لکنت را سریعترکند .

 

 

تعریف لکنت

لکنت هر نوع انسداد در مسیر عبور و خروج هوا را شامل می شود که می تواند به صورت ، تکرار ، گیر و مکث و تغییر حالات چهره و صورت نمایان شود .

لکنت به عنوان یک مشکل شایع گفتاری شناخته می‌شود که استفاده مکرر از هجاها، کلمات و صداها از شاخص ترین ویژگی های لکنت بیان می شود. معمولاً پسران بیشتر از دختران با لکنت مواجه هستند .

 

لزوم‌ آگاهی از علائم لکنت 

پدرها و مادرها در ماه های نخستین تولد فرزند خود، مشتاقانه منتظر هستند تا اولین صداها ، کلمات و حرکات ارتباطی را ببینند و احساس شادی وصف ناپذیری را تجربه کنند . پدر و مادر بودن را می‌توان به عنوان یک مسئولیت سنگین توصیف کرد و در این بین برخورد با مشکلات غیر معمول فرزندان ، آنها را آشفته می کند .

مشکلات گفتاری ممکن است برای بسیاری از کودکان رخ دهد . از رایج ترین و پیچیده ترین آنها باید لکنت را نام برد. درمان لکنت در مدت زمان کوتاه صورت نمی گیرد بلکه باید انتظار فرآیند درمانی طولانی را داشت که نیازمند صبر و تلاش و استمرار والدین در درمان لکنت است .

متخصص و آسیب شناس گفتار و زبان از طریق ابزار، تکنیک ها و تمرینهای مختلف به درمان این مشکل کمک می کند.

 

زمان تشدید و بروز مجدد لکنت

سن ۶ و ۷ سالگی یعنی زمان آغاز مدرسه در رابطه با شروع یا تشدید لکنت کودکان بسیار حائز اهمیت است .بلحاظ ویژگی های عاطفی و سازگاری های اجتماعی خاص این مرحله از زندگی کودک و مواجه شدن آن ها با اولین تجربه رسمی اجتماعی ، این مرحله یا دوره یعنی آغاز مدرسه موقعیت مستعدی است ،برای بروز لکنت بخصوص برای بعضی از کودکانیکه از نظر عاطفی و اجتماعی آمادگی لازم را برای ورود به مدرسه و مواجه شدن با نهاد اجتماعی رسمی ندارند.

 به همین دلیل ما همواره شاهدتعداد قابل توجهی از شاگردان کلاس اول دبستان می باشیم که دچار لکنت می شوند و یا لکنت آن ها بیشتر می شود. بنابراین در این شرایط می بایست از اعمال هر گونه تنبیه و فشار عاطفی و ذهنی به کودک اجتناب نمود.

مواقعی نیز دردوران بلوغ به لحاظ ویژگی های زیستی و روانی و اجتماعی ،زمینه مناسبی برای بروز لکنت و بعضا بازگشت لکنت یا تشدید لکنت در نوجوانان می باشیم .دراین شرایط سن ،شرایط و ویژگی های فردی و اجتماعی درتغییر شکل لکنت و یا تشدید لکنت موثر است.

 

شواهد اصلی لکنت

در کلینیک لکنت ، مرکز گفتار توانگستر لکنت شناسایی و ارزیابی شده و نسبت به درمان لکنت اقدام می گردد . اغلب گروه درگیر لکنت ، در سنین ۳ تا ۵ سال قرار دارند. متخصصان دلایل قطعی بروزلکنت را معرفی نکرده اند اما مشاوره و غربالگری لکنت توسط آسیب شناسان گفتار و زبان می تواند به شناخت لکنت و کنترل اوضاع منجر شود .

 

لکنت پس از یک دوره رشد طبیعی گفتار برای برخی از کودکان اتفاق می‌افتد. البته گروهی نیز به دلیل حضور در موقعیت های استرس زا چنین شواهدی را نشان می دهند .

معمولاً فرد دارای لکنت از لکنت خود آگاه است که منجر به افزایش اضطراب و تنش می شود به نحوی که معمولا فرد دچار لکنت ، تمایلی به حرف زدن نیز ندارد. اما اقدامات زودهنگام در شناسایی و درمان لکنت می تواند به بازدهی دوچندان ابزارها واستراتژی‌های درمانی لکنت منجر شود. دوران پیش دبستانی را میتوان زمان طلایی برای شروع درمان لکنت عنوان کرد .

 

دلایل ایجاد لکنت

والدین باید بدانند که لکنت گذرا با عارضه جدی لکنت متفاوت است. اگر کودک بیش از ۶ ماه با شواهدی جدی لکنت مواجه است ، همچنین همواره لکنت در گفتار وی به چشم می خورد به نحوی که در زمان آرامش نیز اصوات و هجا ها را تکرار میکند یا افت و خیز لحن برای تکرار کلمات وجود دارد ، درمان لکنت توسط آسیب شناس گفتار و زبان الزامی است .

طی‌ سالهای اخیر تحقیقاتی‌ که با عکس برداری از مغز انجام شده ا‌ند حاکی از آنند که گفتار افراد بالغی که مبتلا به لکنت  هستند با فعالیت غیر معمول مغز مرتبط است. با وجودی که یافته های این تحقیقات بسیار متنوع است تحلیل چند جانبه ای که اخیرا انجام شده نشان دهنده افزایش فعال سازی نیمکره راست و کاهش فعالیت گیجگاه در افراد دچار لکنت بوده و در بخش مخچه افراد دچار لکنت نیز برخی‌ نواحی به صورت غیر معمول فعال شده ا‌ند. در ساختار مغزافراد دچار لکنت نیز مواردی خلاف قاعده در افراد بزرگسال مبتلا به لکنت  گزارش شده است .چندین سال پیش فاکس و همکارانش دریافتند که وجود نظریه ای درباره لکنت  که بتواند نظام های عصبی و فعالیت هایی‌ را که مشاهده شده ا‌ند را در هم ادغام کند ضروری است. این گروه امروزه این نظریه را، بر اساس تحلیل چند جانبه ای که ذکر آن رفت، ارائه داده ا‌ند .

در این وضعیت در افراد دچار لکنت ، امتناع از حرف زدن و بروز یاس و ناامیدی از حرف زدن امری طبیعی است. حرکات ثانویه وپرش چشم و عضلات صورت در افراد دچار لکنت نیز به عنوان تبعات ثانویه وجود دارند ، والدین باید مراجعه به آسیب شناس گفتار و زبان را به عنوان یک اولویت جدی در درمان لکنت مدنظر قراردهند .

 

سابقه خانوادگی در افراد دچار لکنت :

برخی باورهای اشتباه در بین خانواده ها رایج گشته است مانند اینکه فرزندم ترسید و دچار لکنت  شد ، ترس و اضطراب می تواند سبب بروزلکنت گردد نه سبب ایجاد آن و یا اینکه به ارثی بودن لکنت  اشاره می کنند که در اقوام ما وجود دارد، بالتبع اگر کودک دچار لکنت درمان نشود می تواند در آینده همین مورد را عنوان کند .در پایان علت ایجاد لکنت  چند فاکتوری بوده و علت واحد برای آن نمی توان در نظر گرفت به همین دلیل لکنت هر فرد نیز می تواند منحصر به فرد بوده و درمان انحصاری نیز طلب کند .

در کل زمینه ارثی سهم 50 درصدی داشته و زمینه های محیطی و خانواده نیز 50 درصد در بروز لکنت و ادامه آن در فرد دچار لکنت نقش دارند .

 دارد .

 

تعریف و انواع لکنت بر اساس منشا :

اگر فرزند شما همواره در گفتار دچار تکرار و یا توقف است به نحوی که درک منظور وی به سختی صورت می گیرد، باید قبل از مزمن شدن لکنت آسیب شناس گفتار و زبان به درمان لکنت بپردازد .

 

لکنت رشدی

آموزش مهارت گفتار و زبان برای اغلب کودکان خردسال یک چالش جدی است. شیوع و بروز لکنت رشدی در بین خردسالان نسبتا زیاد است که اغلب ناشی از عدم تطابق توانمندی های گفتاری و زبانی کودک نسبت به رشد گفتار وی می باشد .

سابقه خانوادگی در افراد دچار لکنت ، در شیوع این نوع تاثیر مستقیم دارد به نحوی که در بسیاری از خانواده ها ، افراد درگیر با شواهد لکنت رشدی مواجه هستند . محققان نیز توانستند جهش چهار ژن مختلف را شناسایی کنند که عامل بروز لکنت رشدی هستند .

 

لکنت نورولوژیک :

عامل ایجاد لکنت نورولوژیک را باید حوادثی همچون سکته مغزی، ضربه به سر و دیگر آسیب های مغزی دانست. چنین چالش هایی تبعاتی در هماهنگی بخش های مختلف مغز که برای روان صحبت کردن تاثیر گذار هستند، ایجاد می کند .

 

لکنت روان زاد :

شرایط  خانوادگی و محیطی و آسیب های عاطفی نیز به عنوان عامل اصلی ،  ایجاد لکنت روانزاد می باشد . اگرچه آمار این افراد دچار لکنت چندان بالا نیست اما شواهدی همچون تکرار کلمات و هجا ها و اختلال در سرعت عادی گفتار را بروز می دهند .

 

علائم هشداردهنده لکنت

کودکان دچار لکنت ، معمولاً درهنگام حرف زدن با مکث های طولانی مواجه هستند و یا قادر نیستند برخی از کلمات را به درستی بیان کنند به نحوی که اغلب ترجیح می‌دهند ساکت باشند .

 

والدین در چنین موقعیت‌هایی نگران و مضطرب هستند اما شناخت علائم هشدار دهنده لکنت می تواند به تشخیص زودهنگام لکنت و درمان آن بیانجامد. لکنت برای برخی از کودکان به عنوان یک مرحله از رشد طبیعی گفتار پدید می آید. آمارها نشان می‌دهد حدود ۵ درصد از کودکان ۲ تا ۵ سال لکنت را تجربه می کنند، اما مبتلایان به لکنت تنها ۱ درصد از جمعیت را شامل می شوند. برای شناخت جدی بودن لکنت ، نیاز است به آسیب شناس گفتار و زبان مراجعه کنید .

 

تکراردر اول کلمات : کودکان دچار لکنت اغلب هجاها و یا اول کلمات را به صورت پیوسته تکرار می کنند .

مکث و گیر در افراد دچار لکنت : کودک به نظر می رسد دوست دارد حرف بزند وعلیرغم تلاش برای حرف زدن با موانعی در حرف زدن مواجه است .

رفتار های تیک مانند در افراد دچار لکنت : برخی از کودکان برای رهایی از تنش ناشی از لکنت ، ممکن است اندام های بدن مانند شانه، سر و انگشتان خود را به مانند تیک عصبی حرکت دهند .

دیگر مشکلات جسمی در افراد دچار لکنت : برخی از کودکان با مشکلات دیگری مانند افزایش ضربان قلب، تنش عضلات و تنفس غیر معمول مواجه در هنگام لکنت مواجه هستند .

عدم درمان به موقع لکنت توسط آسیب شناسان گفتار و زبان می تواند علاوه بر دایمی شدن لکنت ، احساسات ناخوشایندی همچون ناامیدی، شرم، اضطراب و ناراحتی را پدید آورد ، بنابراین خانواده‌ها باید الگوی رشد گفتاری فرزندشان را همواره رصد کنند و با اقدامات درمانی به موقع و مناسب توسط آسیب شناسان گفتار و زبان ، هر چه سریعتر از لکنت و اثرات آن رها شوند .

 

گفتار درمانی در درمان لکنت و درمان رفتاری – شناختی و استفاده از ابزارهای دیگر مانند بازی درمانی، موسیقی درمانی و گروه درمانی توانسته به کودکان بسیاری کمک کند تا از استرس و اضطراب لکنت رها شوند ..

 

تشخیص انواع لکنت 

آسیب شناس گفتار و زبان برای تشخیص قطعی لکنت پس از ارزیابی وضعیت با مشاهده علائم لکنت ، استراتژی های درمانی را پیشنهاد می‌دهد و از ابزارهایی همچون لکنت شکن نیز در طول درمان می تواند استفاده نماید . در جلسات مشاوره لکنت ، آسیب شناس گفتار و زبان  سوالاتی را مطرح می‌کند تا بداند مدت زمان بروز علائم لکنت چقدر است .

 

سابقه خانوادگی در لکنت اهمیت دارد و وجود اختلالات گفتاری دیگر نیز از مواردی هستند که آسیب شناس گفتار و زبان درباره درمان آن  اطلاعات لازم را دارد، علاوه بر آنکه هرگونه آسیب مغزی که کودک در گذشته نیز داشته است باید در نظر گرفت .  

 

برای مشاهده علائم لکنت ، انجام مصاحبه  گفتاری ساده به متخصص و درمانگر لکنت کمک می کند تا شدت لکنت را تشخیص دهد. شناخت مرحله رشد گفتار کودک نیز اهمیت دارد.

لکنت گذرا یا ناروانی طبیعی برای بسیاری از کودکان که در حال زبان آموزی هستند یکی از مراحل طبیعی تلقی می شود .

 

متخصصان و درمانگران لکنت ، در یک تقسیم بندی لکنت را به دو گروه لکنت تونیک و لکنت کلونیک معرفی می‌کنند که هر یک ویژگیهای خاصی دارند .

 

لکنت تونیک

از ویژگی های شاخص گروه درگیر باید توقف در گفتار را اشاره کرد به نحوی که فرد دچار لکنت مکث های مکرر نشان می دهد . انقباض عضلات و اندامهای گفتاری مانند لبها ، زبان و عضلات حنجره به عنوان عامل اصلی این نوع لکنت بیان می شود .

 

لکنت کلونیک

ایجاد حالت تکراری برای بیان کلمات از شاخص ترین خصوصیات لکنت کلونیک ، معرفی می شود. افراد دچار این نوع لکنت با تکرار بخش های از کلمه به صورت سریع و قفل مانند ، درک مفاهیم کلامی را با مشکل مواجه می‌کنند .

 

توارث در شیوع این نوع لکنت به شدت پر رنگ است که اغلب به دلیل اختلالات فیزیولوژیکی و عصبی عضلانی به وجود می آید .

 

 

 

پیشگیری از لکنت در کودکان :

 

لکنت اگرچه برای کودک و خانواده بسیار ناخوشایند به نظر می‌رسد اما به یاد داشته باشید که مداخله به موقع می تواند به رهایی زودهنگام از لکنت منجر شود اما باید در انتخاب درمانگر ماهر و با تجربه نیز باید دقت نظر داشت .

 

برخی از خانواده ها با پیدا شدن علائم لکنت در فرزندشان با اضطراب، نگرانی و وحشت، عذاب دو چندانی را به روان کودک تحمیل می کنند .

 

 

عواقب عدم درمان لکنت کودکان

لکنت تنها یک اختلال گفتاری نیست بلکه تاثیر مستقیمی بر روابط اجتماعی فرد دچار لکنت دارد که عدم درمان آن می‌تواند تنش، بلاتکلیفی و احساس حقارت را نیز به ارمغان آورد. گروهی از کودکان دچار لکنت تمایلی ندارند که با سایرین بازی کنند و اغلب مورد تمسخر نیز قرار می گیرند .

مشکلات شایعی که کودکان دچار لکنت در فرایند ارتباط برقرار کردن تجربه می کنند به نحوی است که برای بیان افکار خود مشکل دارند و نمی توانند کلمات و عبارات مناسب را بیان کنند. این گروه از کودکان دچار لکنت ممکن است گفتارشان مبهم به نظر برسد .

برخی از این کودکان دچار لکنت استفاده از حالت چهره و ژست ها را ترجیح می دهند و در مواردی نیز سکوت را برمی گزیند که می‌تواند به انزوا و افسردگی کودکان دچار لکنت منجر شود .

 

در چه مرحله ای برای درمان لکنت باید اقدام کرد :

از انجائیکه هر فرد دچار لکنت برای خود شیوه خاصی را در لکنت کردن تجربه کرده و توسعه داده است لذا دو فرد دچار لکنتی را نمیتوان یافت که به شیوه یکسان لکنت داشته باشند . بعبارت دیگر همه افراد دچار لکنت  با هم متفاوتند و راهکارهای درمانی متفاوتی نیز خواهند داشت .

معمولاً بهترین سن برای درمان لکنت پیش از دبستان می باشد و توصیه می شود در ابتدا فشار محیطی  و تنش در خانواده از بین برود، زیرا درمان لکنت نیازبه آگاهی،استمرار و تغییردرخانواده دارد و این ساده انگاری است که درمانگر به تنهایی بتواند از پس درمان این اختلال بدون همکاری خانواده برآید . معمولا به صورت دوره ای بوده و دوره های بهبود خودبه خود دارد، که با گذشت زمان به سمت تشدید علایم پیش می رود .فرد دچار لکنت در تنهایی و خواندن شعر و آهنگ بسیار روان و سلیس صحبت می کند و بروز لکنت وی بیشتر در برخورد با اشخاص و موقعیت های مختلف و در هنگام گرسنگی ، خستگی و اضطراب می باشد .

 

 

راه های درمان لکنت 

متخصص لکنت و آسیب شناسی که به درمان لکنت می پردازد حداقل باید پنج تا ده هزار ساعت سابقه درمان موثر و کارآمد با افراد دچار لکنت را داشته باشد تا علاوه بر درمان موثربا پدیده برگشت لکنت درسنین بالاتر مواجه نشویم . درمان پایدار لکنت نیاز به گذشت، دو تا سه سال دوره درمان و تثبیت وکنترل دارد و برای همین دوره درمان طولانی است که ما هنوز افراد دچار لکنت را می بینیم که تا سنین بزرگسالی موفق به درمان لکنت خود نشده اند .

 

گیاه درمانی برای لکنت

گیاه درمانی طبق تحقیقات محققان روی لکنت هیچ تاثیر مستقیمی ندارد .

 

بازی درمانی در درمان لکنت 

بازی درمانی برای آشنا ساختن کودک دچار لکنت با محیط درمان توسط محققین و روانشناسان توصیه شده است ولی درمان لکنت تنها در حیطه آسیب شناسان گفتار و زبان است و از بازی درمانی برای ایجاد ارتباط و کم کردن تنش کودک دچار لکنت می توان استفاده نمود .

 

گروه درمانی در درمان افراد دچار لکنت 

در طول درمان لکنت در فرد دچار لکنت می توان از گروه درمانی استفاده کرد ، در صورتیکه گروه همگن و همسال بوده و دارای لکنت با شدت تقریبا یکسانی باشند .

در این روش آسیب شناس گفتار وزبان پس از گذراندن مراحل مشخصی با درمان انفرادی با فرد دچار لکنت وی را به سمت گروه و درمان گروهی هدایت می نماید .

 

عادات غذایی و مکمل های تغذیه ای برای افراد دچار لکنت 

هنوز درمورد تاثیرات مواد غذایی بر روی لکنت تحقیقات زیادی برای رسیدن به نتیجه قطعی انجام نشده است ، هستند تحقیقاتی که اثرات مثبت و منفی نشان داده اند .

 

همکاری خانواده ها برای تامین محیط آرام در افراد دچار لکنت 

کودک، زمان زیادی را در منزل و همراه با خانواده سپری می‌کند بنابراین والدین می‌توانند نقش تشدید کننده یا کاهنده علائم لکنت را داشته باشند.

 

دارو درمانی در افراد دچار لکنت 

 

داروها ، طبق تحقیقات گسترده محققان و دانشمندان در طی سالیان  متمادی ، هیچ اثر مستقیم دایمی روی لکنت در فراد دچار لکنت نداشته اند ، و فقط زمان مراجعه به آسیب شناسان گفتار وزبان را با تاخیر مواجه ساخته و روند درمان لکنت را مشکل تر می سازند .

 

 

لکنت شکن دیجیتال

دستگاه لکنت  شکن  با تاثیر بر سیستم شنوایی و بخش پردازشگر شنیداری در مغز با ایجاد تغییراتی ظریف بر روی صدای فرد منجر به کاهش انقباضات در عضلات ناحیه حنجره و تار های صوتی شده در نتیجه فشار کمتری به عضلات حنجره وارد می آید . و این مسئله باعث کاهش تنش در اندام های گویایی شده و همچنین اضطراب فرد را در موقعیت های استرس زا کاهش می دهد . با استمرار در استفاده از دستگاه لکنت  شکن  بصورت روزانه و پیوسته به تدریج فرد الگوی مناسب و اتوماتیک گفتاری را فرا گرفته و بهبودی پدیدار می شود . باید دانست که لکنت  یک مشکل ارتباطی رفتاری نیز می باشد ، بنابراین بهبودی آن نیازمند تغییر در الگوهای ارتباطی و حالات و رفتار های فرد و در نتیجه در روش زندگی است .

 

 

بررسی های انجام شده بوسیله اسکن مغزی مشخص کرده که کاهش مشخصی در حین لکنت  در فعالیت منطقه پردازشگر مرکزی سیستم شنوایی در مغز ایجاد می شود و با استفاده از الکتروانسفالوگرافی و اسکن مغزی مشخص شد که استفاده از این دستگاه باعث تصحیح فوری فعالیت غیر طبیعی مغز در هنگام لکنت  زبان می گردد .پردازشگر شنیداری یکی از سریعترین عملکردهای مغز است و قادر است وقایع اتفاق افتاده در چند هزارم ثانیه را تشخیص دهد و این عملکرد بصورت غیر آگاهانه است . مناطق کنترل آگاهانه مغز که شامل منطقه پردازشگر گفتار و زبان می باشد خیلی آهسته تر عمل می کند و تاخیرهای بیش از یکصد هزارم ثانیه بر روی آن تاثیر گذار است .تاخیری در حدود پنجاه هزارم ثانیه می تواند بوسیله مرکز پردازشگر شنیداری و مناطق تلفیق کننده تشخیص داده شود ، اما این میزان توسط منطقه پردازشگر زبان و گفتار قابل شناسایی نیست در نتیجه باعث می شود که جریان خون در این مناطق افزایش یافته و منجر به تصحیح جریان خون غیر طبیعی که در حین لکنت  در این نواحی پدید می آید بشود و نهایتا این فرایند بر روی روانی گفتار و نظم حرکات عضلات درگیر در گفتار اثر گذار است.تاخیر کوتاه ایجا د شده نمی تواند توسط مناطق زبانی آگاهانه شناسایی شود و در نتیجه باعث از هم گسیختگی گفتار نمی شود و اساسا افزایش اطلاعات حسی می تواند منجر به پیشرفت کنترل حرکتی گفتار شود .

 

 

دست آوردهای جدید در مورد لکنت

تحقیقات عصب شناسی نشان داده که افراد دچار لکنت، پردازش گفتار و زبان «متفاوت تری» نسبت به سایر افراد بدون لکنت دارند. همچنین کودکانی که سایر اختلالات گفتار و زبان یا تاخیر رشدی دارند ، در صورت عدم دریافت درمان مناسب و به هنگام ، توسط آسیب شناسان گفتار و زبان در معرض ابتلا به اختلالات یادگیری و لکنت می باشند . در سنین 3 الی 4 سالگی شناخت کودکان به حدی رسیده است که کودکان می توانند عملکرد خودشان را با دیگران مقایسه کنند و در این سن می توانند بسیاری از عواطف مانند خجالت، ترس، شرم را تجربه کنند این احساسات می توانند نقش مهمی در لکنت و پایداری لکنت داشته باشند .

 

اهمیت انتخاب آسیب شناس گفتار و زبان ماهر و باتجربه

پیش دبستانی را می توان دوران طلایی برای درمان لکنت عنوان کرد. در واقع گفتار درمانی با هدف رشد گفتار کودک و شکل گیری شخصیت صورت می گیرد تا بتواند فرد دچار لکنت بدون مکث و تپق زدن، حرف بزند. در هر جلسه گفتاردرمانی تکنیکی از پیش تعیین شده برای تسلط بر سیستم تنفسی و اندامهای گفتاری صورت می گیرد به نحوی که در جلسات بعدی بر اساس چنین دستاوردهایی، اصلاح مهارت گفتاری رخ میدهد .

 

مطمئناً بر اساس شدت لکنت و نیازهای فردی، ابزارهای درمانی متفاوت هستند. خانواده‌ها باید برای انتخاب درمانگر دقت نظر داشته باشند، کودک نیاز به احساس امنیت و آرامش دارد. اگر کودک از نظر روحی و روانی تامین شود، می تواند آزادانه ارتباط برقرار کند ..

 

والدین نباید فراموش کنند، محیط و مشارکت والدین، معلمان و نزدیکان کودک می تواند به صورت مستقیم یا غیرمستقیم بر بازدهی نتایج جلسات گفتاردرمانی تاثیر گذار باشد .

 

طرز رفتاردرست خانواده ها با کودکان دچار لکنت

اگر مشکوک هستید که فرزندتان دچار لکنت شده است ، برای ارزیابی علائم و شروع درمان به متخصص گفتار درمانی مراجعه کنید. آسیب شناس گفتار و زبان متخصصی است که می‌تواند بر اساس نوع لکنت و نیازهای کودک، تکنیکهای درمانی را تعیین کند ، به نحوی که حضور در کلاس و یا ارتباط با دوستان و همسالان ممکن شود .

والدین باید کودک را با لکنت بپذیرند . انتقاد کردن به ویژه در جمع همسالان می‌تواند از نظر روانی آسیب‌هایی را منجر شود. کودک نیاز به امنیت ذهنی دارد بنابراین به جای انتقاد بی جا از فرزندتان حمایت کنید و وی را برای معالجه به گفتاردرمانی ببرید .

فضایی آرام در منزل ایجاد کنید . اجبار برای حرف زدن می تواند به استرس و اضطراب منجر شود . کودک در محیطی با آرامش بیشتر می تواند بدون چالش، حرف بزند .

از دیگر رفتارهای آسیب زا در بین والدین، تصحیح کردن لکنت کودک است بنابراین صبور باشید و اجازه دهید که کودک خود جملات و عبارات را به درستی بیابد و بیان کند .

اگر چه تکمیل کردن جملات کودک اقدامی کمک کننده به نظر می رسد اما مدت درمان لکنت وی را طولانی کرده واز نظر اعتماد به نفس به کودک آسیب جدی وارد میکند .

برخی از والدین کودکان دچار لکنت نیز سعی می کنند به جای فرزندشان صحبت کنند ، درحالی که این رفتارمی تواند به اعتماد به نفس کودک آسیب جدی وارد کند .  

حرف زدن درباره لکنت ، راحتی برای پذیرش مشکل را ایجاد کرده اما به یاد داشته باشید، صبوری کلید اصلی برای غلبه بر لکنت است .

والدین فرزندان دچار لکنت باید با آرامش حرف بزنند . استفاده از لحن آهسته و آرام نوعی آموزش غیر مستقیم درمان لکنت است. بجای سوال از جملات مفهومی کوتاه میتوان استفاده کرد .

تحقیروسرزنش کودک دچار لکنت می تواند به عزت نفس او آسیب وارد کند. لکنت نباید به عنوان یک محدودیت مانع از حضور در جمع همسالان شود. تشویق و حمایت فرد دچار لکنت می تواند به کودک برای حضور در جلسات گفتار درمانی و بازدهی دوچندان کمک کند .

 

 

 

 

حیطه کاری گفتاردرمان

ارزیابی و درمان اختلالات گفتار و زبان ناشی از :

فلج مغزی -سکته مغزی - شکاف کام -کم توانی ذهنی ذهنی - کم شنوایی - ناشنوایی - اختلالات تلفظی ـ تأخیر در رشد گفتار و زبان کودکان - سندرم داون وطیف اوتیسم

درمان اختلالات صدا و بلع

هورمون ها- التهاب و تورم- رشد بافت اضافی- مشکلات عصبی: مولتیپل اسکلروز- میاستنی گراویس- بیماری پارکینسون- بیماری هانتینگتون- اسکلروز جانبی آمیوتروفیک جانبی (ALS)- استفاده نامناسب صوتی علت ایجاد مشکل بلع چیست؟ سکته، آسیب مغزی، بیماری پارکینسون، ام اس (MS)، آلزایمر و سایر بیماری های نورولوژیکی سرطان دهان، سر و گردن یا مری آسیب یا جراحی مربوط به سر یا گردن

لکنت

توقف هایی در جریان گفتار که بسامد و دیرش زیاد و غیرطبیعی دارند، شامل: 1-تکرار صدا، هجا یا کلمات تک هجایی (repetition) 2 .کشیده گویی صداها (prolongation) 3.گیر در جریان هوا یا در صداسازی(block) فرد دارای لکنت، با استفاده از انقباض عضالنی، صداهای اضافی، کلمات اضافی و یا حرکات اضافی به لکنت واکنش نشان می دهد تا از آن فرار یا اجتناب کند.

توانبخشی اختلالات یادگیری

اختلال یادگیری، یک اختلال عصب شناختی است. به بیان ساده، اختلال یادگیری ناشی از تغییر در شیوه "سیم‌کشی" مغز یک فرد می باشد. کودکان مبتلا به اختلالات یادگیری به اندازه همسالان خود، یا حتی بیشتر از آنها، باهوش هستند، اما ممکن است در صورتی که برای درک مسائل تنها باشند، و یا به شیوه‌های معمول آموزش ببینند، در خواندن، نوشتن، هجی کردن، استدلال کردن، به خاطر آوردن، و یا سازماندهی اطلاعات، مشکل داشته باشند.

                معرفی دکتر گفتاردرمان

                دکتر گفتاردرمانی در اراک    

                دکتر گفتاردرمانی در ارومیه    

                دکتر گفتاردرمانی در اصفهان    

                دکتر گفتاردرمانی در اهواز    

                دکتر گفتاردرمانی در ایلام    

              دکتر  گفتاردرمانی در اردبیل   

                دکتر گفتاردرمانی دربجنورد    

                دکتر گفتاردرمانی در بندرعباس    

                دکتر گفتاردرمانی دربوشهر    

                دکتر گفتاردرمانی دربیرجند    

                دکتر گفتاردرمانی در تهران    

                دکتر گفتاردرمانی در تبریز    

                دکتر گفتاردرمانی در خرم آباد    

                دکتر گفتاردرمانی در رشت    

                دکتر گفتاردرمانی در زاهدان    

                دکتر گفتاردرمانی در زنجان    

                دکتر گفتاردرمانی در ساری    

                دکتر گفتاردرمانی در سمنان    

                دکتر گفتاردرمانی در سنندج    

                دکتر گفتاردرمانی در شهرکرد    

                دکتر گفتاردرمانی در شیراز    

                دکتر گفتاردرمانی در قزوین    

                دکتر گفتاردرمانی در قم    

                دکتر گفتاردرمانی در مشهد    

                دکتر گفتاردرمانی در همدان    

                دکتر گفتاردرمانی در کرج    

                دکتر گفتاردرمانی در کرمان    

                دکتر گفتاردرمانی در کرمانشاه    

                دکتر گفتاردرمانی در گرگان    

                دکتر گفتاردرمانی در یاسوج    

                دکتر گفتاردرمانی در یزد   

    عظیمیه میدان بهارستان خیابان لاله ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بهارستان خیابان نسترن ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان مهرگان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج      عظیمیه خیابان مختاری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان میر زنده دل ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان کوثر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان استقلال خیابان اقاقیا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت خیابان بعثت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بهارستان خیابان نیک نژاد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد گلستان ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد رسالت ۱۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد خیابان تختی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد خیابان صداقت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد خیابان احسان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان استقلال خیابان صداقت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان استقلال خیابان حسینی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بهارستان خیابان لادن چهر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد کوچه نیک نژاد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان ۱۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان ۱۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان۱۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان۱۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان۱۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان۲۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان مهران رسالت ۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان مهران  بوستان ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان مهران خیابان گودرزی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان مهران خیابان مسرور خسروی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان مهران خیابان یاقوت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان تعاون ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان شریعتی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان نرگس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج      عظیمیه میدان بهارستان خیابان لاله ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بهارستان خیابان لاله ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بهارستان خیابان نسترن ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج      عظیمیه خیابان مختاری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان میر زنده دل ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان کوثر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان استقلال خیابان اقاقیا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت خیابان بعثت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بهارستان خیابان نیک نژاد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد گلستان ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیاباش راوش ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد رسالت ۱۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد خیابان تختی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد خیابان صداقت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد خیابان احسان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان استقلال خیابان صداقت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان استقلال خیابان حسینی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بهارستان خیابان لادن چهر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان نیک نژاد کوچه نیک نژاد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان ۱۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان ۱۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان۱۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان۱۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان۱۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان طالقانی گلستان۲۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان مهران رسالت ۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان مهران  بوستان ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان مهران خیابان گودرزی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان مهران خیابان مسرور خسروی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان مهران خیابان یاقوت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان تعاون ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان شریعتی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان نرگس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان بنفشه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان بهاران ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان مریم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان شجاعی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان اسدنیا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان ارکیده ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان طالقانی خیابان لاله ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان پاسداران ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان بسیج ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان چالوس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۱غربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۳ غربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۴شرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۵ غربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۶ شرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۷ غربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۸ شرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۱۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۱۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۱۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۱۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۱۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۱۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۱۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۱۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۱۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۲۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه میدان بعثت زنبق ۲۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان چالوس لاله دوم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان شورا خیابان نامی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان شورا خیابان  بختیاری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان شورا خیابان  سرجوی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان شورا خیابان نظربابا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان شورا خیابان جاوید ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     عظیمیه خیابان یاس غربی  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر میدان جمهوری خیابان فرمانداری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر میدان جمهوری خیابان مولانا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر میدان جمهوری خیابان فرمانداری خیابان مولانا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر میدان جمهوری  خیابان جمهوری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان فرمانداری خیابان کلهر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری بوستان ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری بوستان ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری بوستان ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری بوستان ۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری بوستان ۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری گلستان۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری گلستان۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری گلستان۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری گلستان۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری گلستان۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری گلستان۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری گلستان۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری گلستان۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری گلستان۱۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری گلستان۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان جمهوری گلستان۱۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان مولانا خیابان ابوعلی سینا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان مولانا خیابان خدابخش ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان مولانا خیابان کشاورز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان مولانا خیابات توحید  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر میدان جمهوری خیابان گلخانه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر میدان جمهوری خیابان پاییز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان دهخدا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان یغمایی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان رضایی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر گلستان اتحاد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان بیژن ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج      جهانشهرخیابان نسیم  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان گلها  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان غزال ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان مینا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان اربابی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرخیابان گلایل ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرمیدان گلها خیابان لیدا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرمیدان گلها خیابان  بقایی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرمیدان گلها خیابان کسری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرمیدان گلها خیابان دازمی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرمیدان گلها خیابان  مرجان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهرمیدان گلها خیابان فریما ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر میدان هلال احمر خیابان ناز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر میدان هلال احمر خیابان فتوح ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج      جهانشهر میدان هلال احمر  خیابان شهدا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر میدان هلال احمر خیابان توکلی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر میدان هلال احمر خیابان ابراهیمی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر میدان هلال احمر  خیابان لاله ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان ماهان  کوچه فیاضی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان ماهان  کوچه افشین ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان ماهان  کوچه غزل ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان ماهان  کوچه مازیار ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان ماهان  کوچه مهران ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان ماهان  کوچه ترانه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان ماهان  کوچه رحیمی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان ماهان  کوچه ماندانا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان ماهان  کوچه ارکیده ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان ماهان  خیابان بهارستان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     جهانشهر خیابان مولانا کوچه شکوفه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج   ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج   ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان زارع ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان مدرسه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان نجاریان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان نسیم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان صدوقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان هجرت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان جعفری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان نوری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان بدر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان متولی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان خراسانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر میدان امام حسین خیابان صدوقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان عظیمی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان صالح ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان سبزه پرور ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان محمدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان یکتا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان گل ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان نجاری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان صالح ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان میردارنژاد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان شالچی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان نوین ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان حسینی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان نمازی خواه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان عشیری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح بوستان سعدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان مبارزات ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان فتح ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح کوچه سعادتی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان عادلی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان زامیار ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان اسفندیاری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح کوچه طالبی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان روستا نژاد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان نیلوفر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان غلامحسینی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح کارکلو ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان خلیج ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان تن آسا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان شهناز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر خیابان امام زاده حسن خیابان چمران ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر خیابان امام زاده حسن  خیابان حلجستانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر خیابان امام زاده حسن کوچه جان لو ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر چهارراه مصباح خیابان مصباح ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر خیابان امام زاده حسن کوچه سلمانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر خیابان امام زاده حسن کوچه میرزاپور ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر خیابان امام زاده حسن کوچه اکبری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     هفت تیر خیابان امام زاده حسن کوپه عظیمی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج  ,   7. 1.2 :1   ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج   ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان امام خمینی خیابان امام خمینی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان امام خمینی خیابان حافظ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان امام خمینی خیابان یاس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه  میدان صیاد شیرازی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان صیاد شیرازی خیابان خبرنگار ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان صیاد شیرازی خیابان مدرس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان مدرس خیابان آزادگان  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادگان فرعی شرقی ۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادگان فرعی غربی ۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادگان فرعی شرقی ۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادگان فرعی غربی ۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادگان فرعی شرقی ۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادگان فرعی غربی ۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان امام خمینی خیابان امام خمینی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان امام خمینی خیابان حافظ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان امام خمینی خیابان یاس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه  میدان صیاد شیرازی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان صیاد شیرازی خیابان خبرنگار ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان صیاد شیرازی خیابان مدرس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان مدرس خیابان آزادگان  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادگان فرعی شرقی ۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادگان فرعی غربی ۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادگان فرعی شرقی ۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادگان فرعی غربی ۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادگان فرعی شرقی ۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان طالقانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان آزادی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه میدان آزادی خیابان آزادی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان گلستان فرعی پوریای ولی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی فرعی گلها ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان نگارستان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان ولی عصر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان بوستان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی فرعی مریم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی بنفشه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان نیلوفر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان لاله ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان گل محمدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان چمران ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان رز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان بوعلی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان مطهری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان شهرداری فرعی رودکی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی فرعی اطلس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی فرعی نارون ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی فرعی هما ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی فرعی کارگر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی فرعی شهریور ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی فرعی سپیده ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی فرعی سیمرغ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان فردوسی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان آزادی خیابان گل محمدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه  خیابان ناصرخسرو ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه خیابان چمران خیابان رودکی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام خیابان هشترودی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج      فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی حسابی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام خیابان یادگارامام ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی خوارزمی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام خیابان شورا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی معلم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی اسفند ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی اسفندغربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی اسفندشرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی مهستان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی روزبهان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی معلم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی رازی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی رازی ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی رازی ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان گمنام فرعی رازی ۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان خلیج فارس خیابان شورا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان خلیج فارس فرعی همت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان خلیج فارس فرعی فتح ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان خلیج فارس فرعی نصر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان خلیج فارس فرعی نامجو ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان خلیج فارس فرعی باقری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان خلیج فارس فرعی بهشتی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان خلیج فارس فرعی رازی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۲ اندیشه میدان خلیج فارس فرعی چمران  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک میدان شقایق  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک میدان شقایق خیابان شقایق ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک خیابان ولایت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک خیابان اصلی آزادگان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک خیابان ۱۲ متری سعدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک خیابان اصلی بیات ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک خیابان اصلی شهرک ناز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی بنفشه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی گلستان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی  بنفشه ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی بنفشه ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی بنفشه ۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی بنفشه ۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۱۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۱۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی مریم ۱۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی گلبرگ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی نسترن ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی کوکب ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی گلستان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی سمنگان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی پاکستان شرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی ۶۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی آذرشرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی شیراز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی ۶۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم اصلی شهدای فردیس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی جمهوری اسلامی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی شیراز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی نور ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی ۲۰متری مالک اشتر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی ۲۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی صدف ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی هفتم تیر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی هفتم تیر اول ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی هفتم تیر دوم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی هفتم تیر سوم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی هفتم تیر چهارم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی هفتم تیر پنجم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی هفتم تیر  ششم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی هفتم تیر هفتم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی هفتم تیر هشتم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک فلکه پنجم فرعی قریشی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک شهرک ناز  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک شهرک ناز فرعی ۱۲ متری نوبهار ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک شهرک ناز فرعی ۱۲ متری همدانی ها ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک شهرک ناز فرعی بوستان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک شهرک ناز فرعی بوستان ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک شهرک ناز فرعی بوستان ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک شهرک ناز فرعی بوستان۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک شهرک ناز فرعی بوستان۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک شهرک ناز فرعی بوستان۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک شهرک ناز فرعی شقایق ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک میدان سپاه  فرعی پرنیان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک میدان سپاه  فرعی حسابی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک میدان سپاه  فرعی اطلس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک میدان سپاه  فرعی طالقانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک میدان سپاه  فرعی ۲۰ متری مارلیک ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک میدان سپاه  فرعی مریم شرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی  فرعی انقلاب ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی  فرعی گلستان ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی گلستان۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج      فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی گلستان۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی گلستان۱۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک ۱۲ متری سعدی فرعی گلستان۱۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک گلستان یکم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک گلستان یکم فرعی مصطفی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک گلستان یکم فرعی عابدینی مقدم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک گلستان یکم ۱۲ متری مهدیه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فاز ۱ مارلیک گلستان یکم ۲۱ دستگاه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه فرعی مرغداری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     اندیشه فرعی فرعی هلال احمر  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان شهدای فردیس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی بهاران ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی رجایی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی کلانتری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی گلستان ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی داغی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی شقایق ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی صدوقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی پیروزی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی امام خمینی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی یاس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی بنفشه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی ۱۰ متری اول ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی جلیلی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی ۲۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی۴۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی ۵۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی۵۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی۴۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی ابوریحان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی ابومسلم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی حقیقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی کیوان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی اسلامی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی احمدی نسب ۳۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی نوش آبادی ۳۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه چهارم آزادگان فرعی ۳۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی برومند ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی شهرداری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی فرعی ۳۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۴۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۴۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی وحیدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی پرچمی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی میرزاخانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی خیردوست ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی حسینیه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی ۳۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی ۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی چمران ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی بهشت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی گلها ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی کرمی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی ششم غربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی پنجم غربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی پرهام ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی توحید ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی ۲۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۲۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۲۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی گلستان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۳۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۳۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۲۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۲۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۲۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۲۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی حافظ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی مدرس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی فضای سبز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه سوم استقلال فرعی حیدری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی کانال آب غربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی نسترن ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی  فرشته ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی  پانزدهم غربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی بعثت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی طباطبایی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی آتش نشانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی طلوع ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی  خیام ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی  نسترن ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی لاله اول ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی  ۲۰ متری قریشی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی  ۲۰ قدیمی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی  دهکده ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی  چهاردهم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی  دوازدهم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی  دهم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی نیلوفر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی یاسمن ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی  هشتم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی ششم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی پنجم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی چهارم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی سوم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی دوم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اص لی امام خمینی فرعی  اول ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی مسلم ابن عقیل ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی ارغوان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی نیلوفر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی حافظ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان اصلی امام خمینی فرعی سعادت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز فرعی دریانیه یک ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز فرعی دریانیه دوم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز فرعی دریانیه سوم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز فرعی خرد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز فرعی زارع ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز فرعی ارمغان۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز فرعی گاز فرعی بیرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز  فرعی گلنواز  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز  فرعی ششم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز  فرعی دهم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز  فرعی بازارچه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز  فرعی پنجم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز  فرعی چهارم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز  فرعی سوم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز  فرعی  هفتم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس شهرک ناز  فرعی نهم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس ف ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج   ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج   ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج لکه دوم ۱۷ شهریور فرعی شهدای فرد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی میلاد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی ‌کالسکه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی بنی هاشم ۵۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی آل یاسین ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی شقایق ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی علیپور ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی به آفرین ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی قریانلو ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی شورگشتی ۱۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی طبرستان ۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی اکبری ۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی انقلاب ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی دیو کلوچ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی امیدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی داوری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی یاس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی شهبازی ۱۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی ۱۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی۱۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی پاشازاده ۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی ولیعصر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی ذکایی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی آق قرلو ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی مزروعی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی تقی پور ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی بوستان ۱۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی سعدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی بهارلو ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی گودرزی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی بوعلی سینا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی شقایق ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی سرحدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی غزل ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی گلستان ۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی گلستان ۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی حافظ شرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی گلستان ۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی سعدی شیرازی  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی گلستان ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی حافظ غربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی پردیس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی وحدت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی یاس ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی یاس ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی تابان  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی اردیبهشت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی احمدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور اصلی حافظیه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور اصلی ثابتی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور اصلی داوری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی یاس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی ۴۸ دستگاه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی حسینی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی گلستان ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی گلستان  ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی گلستان ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی ۱۲ متری اول ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی ۹ متری انقلاب ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی لاله ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی منصوری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی حسینیه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی گلستان ۴۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی گلستان ۴۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی گلستان ۴۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی گلستان ۴۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی گلستان ۵۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی گلستان ۵۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی گلبرگ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی زمانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان طالقانی فرعی اسکندری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی گلها ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی  طالقانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی بهار ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی غلامی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی  صاحب الزمان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی گلستان ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی  گلستان۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی گلستان ۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی  گلستان ۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی  بهشتی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی  گلستان ۱۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی  ولایت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی المهدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی گودرزی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی  مسجدالنبی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی جامی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی  لطفی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی امید ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی نسترن ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی  ۱۲ متری سعید ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس خیابان سعدی فرعی  تکیه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی فرگاز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج      فردیس سفیددشت فرعی هند۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی هند۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی هند۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی هند۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی یاسمن شرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی بنفشه شرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی لاله شرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی نسترن شرقی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی سپیددشت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی ابر و مهتاب ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی یاسمن ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی بنفشه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی لاله غربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی نسترن غربی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی شیراز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت فرعی افشین ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت خیابان سپیدار ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     فردیس سفیددشت خیابان سپیدار فرعی یاس ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج   ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج   ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی گلستان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی  ترمینال ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی گلخانه بابایی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی ماشین سازی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی ۸ متری آزادگان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی ولی عصر ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی  ولی عصر ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی چمران ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی مطهری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی رجایی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی بهار ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی گلستان ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی ظفر ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی ولی عصر ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی  ظفر ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی  ظفر ۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی  ظفر ۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج ظفر ۲۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی  ظفر ۲۰/۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی نیکان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش اصلی گلدشت شرقی ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش اصلی گلدشت شرقی۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش اصلی گلدشت شرقی ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش اصلی گلدشت غربی۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش اصلی گلدشت غربی۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش اصلی گلدشت غربی۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش اصلی گلدشت غربی۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی بنیاد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی اندیشه ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی اندیشه ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی اتحاد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی حافظ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی بنفشه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی احمد خمینی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی یادگار ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی کمال زاده ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی نورمنش فرعی کمال زاده ۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی ۳۰ متری کمال زاده فرعی روستایی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی ۳۰ متری کمال زاده فرعی گلها ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی ۳۰ متری کمال زاده فرعی پاسارگاد ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی ۳۰ متری کمال زاده فرعی باغ فیض ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی ۳۰ متری کمال زاده فرعی نیک کالا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی ۳۰ متری کمال زاده فرعی خاکه باغ زمانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی ۳۰ متری کمال زاده فرعی ۱۶ متری امام صادق ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۱۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۱۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۱۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۱۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۱۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۱۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۱۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۱۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۱۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی رضوانیه فرعی ۲۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     پیشاهنگی خیابان اصلی صادقیه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی یادگار امام ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی ۸ متری دوم ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی دهخدا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی میثم ۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی میثم ۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی کشاورز ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی بوستان ۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی ۱۶ متری سعدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی بوستان ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی بوستان ۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی بلال ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی امید ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی سیما ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی سعادت ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی امید ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی آتش نشانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی نیلوفر۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی بهار۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی میثم ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی بهار ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی بهار۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی مهر۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی مهر۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی میثم ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی سرو ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی مهر۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی مهر۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی مهر۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی مهر۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی ابوذر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی موسیوند ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی بهمن ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی بهمن۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی بهمن۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان اصلی قزلحصار فرعی بهمن ۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی یاسر ۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی یاسر ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی یاسر۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی گلها ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی یاسر۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی یاسر ۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی گلایل ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی باهنر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی کشتزار ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی میعاد۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی میعاد۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی میعاد۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی میعاد۸ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی میعاد۱۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی میعاد۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی سعیدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی فجر۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی میرخانی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی ولی عصر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج شمالی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی ولی عصر جنوبی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی نسترن ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی نسترن ۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی مهر ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی سعدی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی بنفشه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی میعاد۲۰ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی سنبل۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی سنبل۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی هادی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی فرجی ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی سنبل ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی لاله ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی لاله غربی ۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی لاله غربی ۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی لاله غربی ۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی لاله غربی ۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی فجر۱۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی میلاد ۹ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی میلاد ۱۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی کمال زاده ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی فاطمیه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی فجر ۱۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی فهمیده ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی گلستان۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی گلستان ۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان ولی عصر فرعی گلستان ۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری فرعی جهان آرا ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری فرعی تعاون ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری فرعی ۳۰ متری صنعت کاران ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری فرعی صنعت کاران ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری فرعی بوستان ۱ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری فرعی بوستان۲ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری فرعی بوستان۳ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری فرعی بوستان۴ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری فرعی بوستان۵ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری فرعی بوستان۶ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان شهرداری فرعی بوستان۷ ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     قزلحصار خیابان بهشتی  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     مهرشهر خیابان گلستان فرعی دانش ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج     مهرشهر خیابان گلستان فرعی شکوفه ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج  ، کلینیک تخصصی گفتار درمانی کودک -بزرگسال در کرج

Leave a Comment