مرکز گفتاردرمانی و کاردرمانی تخصصی سیاوش عطایی در کرج09121623463:برای بهبود سریع‌تر سرماخوردگی چه باید کرد؟

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در
مرکز گفتاردرمانی و کاردرمانی تخصصی سیاوش عطایی در کرج09121623463:برای بهبود سریع‌تر سرماخوردگی چه باید کرد؟

همه ما با احساسی که در آغاز بیماری شکل می‌گیرد، آشنا هستیم: گلو اندکی درد می‌گیرد، ممکن است با آبریزش بینی مواجه شوید و احساس خستگی غیرطبیعی آزاردهنده می‌شود؛ اما زمانی که با سرماخوردگی یا آنفلوانزا مواجه می‌شویم می‌توان اقداماتی را مدنظر قرار داد تا به بهبود هرچه سریع‌تر و بهتر این شرایط کمک کند.
بازدید :
1282
زمان تقریبی مطالعه :
5 دقیقه
تاریخ : جمعه 1397/09/23
سرماخوردگی
زمانی که احساس بیماری به سراغ شما می‌آید، بررسی و در نظر گرفتن علائم اهمیت دارد.

شناسایی علائم
زمانی که احساس بیماری به سراغ شما می‌آید، بررسی و در نظر گرفتن علائم اهمیت دارد. یک سرماخوردگی ویروسی ممکن است با آبریزش بینی، گلودرد، سرفه، عطسه و خستگی خفیف همراه باشد. اما آنفلوانزا می‌تواند با سرفه شدید، تب بالا، و بدن درد و لرز شدید خود را نشان دهد.
به استثنای گروه‌های در معرض خطر بالا، مانند کودکان، سالمندان و افرادی که از سیستم ایمنی ضعیف برخوردار هستند، احتمالاً بی‌نیاز از دارو می‌توانید سرماخوردگی جزئی را پشت سر بگذارید. اما در صورت مواجهه با علائم آنفلوانزا، بهترین گزینه مراجعه به پزشک است. شما بدن خود را بهتر از هر فرد دیگری می‌شناسید و با ارزیابی و شناسایی به موقع علائم و درمان می‌توانید هرچه زودتر دوره بیماری را پشت سر بگذارید.

مصرف مایعات فراوان
مصرف مایعات فراوان یکی از بهترین سلاح‌هایی است که می‌توان در برابر سرماخوردگی به کار گرفت. زمانی که بیمار هستید، بدن در معرض خطر کم‌آبی قرار می‌گیرد زیرا مخاط بیشتری تولید کرده یا با تب مواجه می‌شوید. افزون بر این، ممکن است زمانی که با گلودرد مواجه هستید، تمایلی به مصرف مایعات نداشته باشید که می‌تواند به کم‌آبی بدن منجر شود. تأمین آب مورد نیاز بدن می‌تواند روند بهبودی را تسریع کند. آب، آبمیوه‌های تازه، آب گوشت یا آب لیمو گرم به رفع احتقان و پیشگیری از کم آبی بدن کمک می‌کنند. این در شرایطی است که باید از مصرف الکل و نوشیدنی‌های کافئین‌دار پرهیز کنید زیرا می‌توانند موجب کم آبی بدن شوند.

استراحت
زمانی که بیمار هستید، استراحت به میزان کافی ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما افراد بسیاری در ابتدای بیماری به این نکته کمتر توجه می‌کنند و این شرایط می‌تواند در بلندمدت بیماری را تشدید کند. پس از تجربه نخستین علائم بیماری، به بدن خود استراحت دهید، حتی اگر فکر می‌کنید می‌توانید روال عادی زندگی خود را ادامه دهید. یک روز استراحت کافی می‌تواند فرق بین پیشگیری از وخیم شدن علائم و تشدید بیماری و یک سرماخوردگی شدید زمین‌گیر کننده را مشخص کند.
مصرف مایعات فراوان یکی از بهترین سلاح‌هایی است که می‌توان در برابر سرماخوردگی به کار گرفت. زمانی که بیمار هستید، بدن در معرض خطر کم‌آبی قرار می‌گیرد زیرا مخاط بیشتری تولید کرده یا با تب مواجه می‌شوید

کاهش احتقان
گرفتگی بینی شرایطی آزاردهنده است. اگرچه می‌توانیم اکسیژن مورد نیاز بدن را از طریق دهان تأمین کنیم، اما گرفتگی بینی و ناتوانی در تنفس از آن همچنان احساسی ناخوشایند را در ما ایجاد می‌کند. افزون بر این، عدم رفع احتقان ممکن است به یک عفونت شدید منجر شود که برای درمان آن به مصرف آنتی‌بیوتیک نیاز است. از این رو، دفع مخاط اضافه اهمیت دارد. استفاده از قطره‌ها یا اسپری‌های بینی برای رفع گرفتگی بینی و همچنین مصرف مایعات گرم، مانند چای گیاهی یا آب گوشت، می‌تواند به پاکسازی مخاط اضافه کمک کند.

غذا خوردن حتی در زمان بی‌اشتهایی
زمانی که بیمار هستید باید بدن خود را با غذاهای سالم تغذیه کنید. حتی اگر اشتها ندارید باید برای مبارزه با عوامل بیماری‌زا غذاهای مغذی و مقوی مصرف کنید زیرا بدن برای غلبه بر میکروب‌ها به مواد مغذی فراوان نیاز دارد.

مرطوب نگه داشتن هوا
ماه‌های سرد سال به عنوان فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا شناخته می‌شوند. ویروس‌های سرماخوردگی و آنفلوانزا در دماهای پایین‌تر و رطوبت کم بهتر دوام می‌آورند. از این رو، اگر احساس می‌کنید بیمار شده‌اید، مرطوب نگه داشتن هوا با استفاده از یک دستگاه مرطوب کننده یا بخار ساز می‌تواند به بهبود شرایط کمک کند. این شرایط می‌تواند به کاهش احتقان کمک کرده و به مسیرهای هوایی برای مبارزه بهتر با عفونت کمک کند. تعویض آب روزانه دستگاه و پیروی از دستورالعمل شرکت سازنده دستگاه مرطوب کننده هوا را فراموش نکنید.

درمان‌های طبیعی
نوشیدن مایعات گرم و استفاده از یک دستگاه مرطوب کننده هوا برخی از درمان‌های طبیعی هستند که می‌توانید برای مقابله با عوامل بیماری‌زا مدنظر قرار دهید. غرغره آب نمک برای مقابله با گلودرد یکی دیگر از اقدامات توصیه شده است. افزون بر این، درمان‌های دیگر، از جمله روی، ویتامین C و اکیناسه ممکن است به پیشگیری از بیماری یا تسکین علائم آن کمک کنند.
بیشتر بخوانید
7 درمان فوری برای سرماخوردگی
عواملی که سرماخوردگی را کش می دهند
سرمای امسال بدون سرماخوردگی با این مواد غذایی
سرماخوردگی؛ از این 7 خطا برحذر باشید

ماندن در خانه
زمانی که به بیماری مبتلا می‌شوید، به طور معمول ماندن در خانه، استراحت و پرهیز از استرس بهترین گزینه است. استراحت و آرامش اجازه می‌دهد بدن راحت‌تر و بهتر با عامل بیماری‌زا مبارزه کند. همچنین، سیستم ایمنی از عدم تعامل با محیط‌های پر از میکروب سپاسگزار خواهد بود.
استراحت در خانه از سرایت بیماری به افراد دیگر پیشگیری می‌کند. به عنوان مثال، زمانی که سرما خورده‌اید، تا زمانی که علائم بیماری وجود دارند می‌توانید آن را به دیگران منتقل کنید. در عفونت‌های ویروسی حتی پیش از بروز علائم نیز می‌توانید بیماری را به دیگران انتقال دهید. در مورد آنفلوانزا، افراد از یک روز پیش از بروز علائم تا حدود روز پنجم پس از ظهور علائم به شدت آلوده کننده هستند. از این رو، بدون در نظر گرفتن این‌که احساس بیماری دارید یا خیر، همواره بهداشت را رعایت کنید. در همین راستا، دست‌های خود را به طور مرتب بشویید، دهان و بینی خود را هنگام عطسه یا سرفه بپوشانید و غیره. به محض احساس بیماری استراحت و تمرکز بر خود را مدنظر قرار دهید.
منبع: عصرایران

سایت همگام , گوگل , عکس پروفایل خاص , گل , اخبار , دیوار , دانلود , دانلود آهنگ , تولدت مبارک , زلزله کرمانشاه , محسن حججی , ساره بیات

siavash-ataee.ir

Related posts