لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:چگونه از تنبلی چشم کودکان جلوگیری کنیم؟

لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:چگونه از تنبلی چشم کودکان جلوگیری کنیم؟

یکی از علت های نابینایی یا کم بینایی، تنبلی چشم می باشد که در کشور ما یک میلیون نفر دچار آن هستند. خیلی ها حسرت این موضوع را می خورند که چرا در کودکی معاینه و درمان های لازمه صورت نگرفته است. در این مقاله از دکتر سلام لزوم مراجعه کودکان به پایگاه های سنج بینایی را ذکر کرده ایم. با ما همراه شوید.

چشم های فرزند دلبندم زیباست، اما آیا بینایی آنها نیز کامل است؟

تنبلی چشم علت نابینایی یا کم بینایی بیش از یک میلیون نفر از مردم کشورمان است. حسرت بسیاری از آنها این بوده است که چرا در کودکی معاینه و درمان نشده اند.

تنها راه پیشگیری از تنبلی چشم تشخیص به موقع عوامل ایجاد کننده آن است و چون بسیاری از این عوامل برای خانواده ها ناشناخته است، کودک باید از یک سالگی به بعد، سالی یکبار توسط متخصص معاینه شود.

در صورتیکه این بیماری در زمان مناسب تشخیص داده شود، به راحتی قابل درمان است، اما هر چه تشخیص عقب بیفتد ، درمان دشوار تر می شود و میزان بهبودی کمتر خواهد بود. به همین علت همه تلاش هایی که پزشکان امروزی انجام می دهند برای تشخیص به موقع و درمان مناسب آن است.

برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم راهی برای کاهش نابینایی و یا نابینایی ناشی از این بیماری است که چندین سال توسط سازمان بهزیستی در مهدهای کودک و آمادگی ها توسط مربیانی که قبلا به وسیله کارشناسان آموزش دیده اند انجام می شود.

لذا از والدین محترمی که دارای کودک ۳-۶ ساله هستند تقاضا می شود به پایگاه های سنجش بینایی مراجعه و از سلامت کودکانشان مطمئن شوند.

منبع: آفتاب ری

Related posts