لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:نکات مهم در رابطه با ریزش مو و روش های درمان

لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:نکات مهم در رابطه با ریزش مو و روش های درمان

از دست دادن مو در بیش از 60 درصد مردان و در حدود 10 درصد از زنان رخ می دهد. اگر چه کمبود موی سر پوست به طور بالقوه خطر ابتلا به آسیب های فعال و سرطان پوست را افزایش می دهد،  طاسی الگوی مردانه و زنانه، شرایطی است که به استثنای چند مورد به طور عادی درمان می شوند.

جراحی برای درمان ریزش مو (یعنی پیوند مو) شایع ترین روش جراحی زیبایی در مردان است.

کاشت مو به صورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی بوده و شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهای که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند. پس از اتمام یک جلسه کاشت مو ( که حدود 3-8 ساعت طول می کشد) به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته میشود و بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان و ویزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می کند.

با این حال، بازار برای پیوند مو ناشی از بازار بزرگ برای محصولاتی است که درمان ریزش مو بدون عمل جراحی است.

این محصولات که شامل شامپو، لوازم آرایشی برای مراقبت از مو، ماساژورهای پوست سر، شانه های لیزری و بسیاری دیگر هستند، هیچ اثری اثبات شده ای ندارند، به جز اینکه توانایی موقت افزایش حجم مو موجود را داشته باشند، و در نتیجه ظاهر چگال تر از قبل است.

یکی از سریع ترین بخش های پیوند مو، پیوند مو در زنان است. ترمیم مو جراحی برای مردان به طور سنتی مورد استفاده قرار گرفته است. تکنیک های جدیدتر برای زنان سازگاری بیشتری دارند.

برای میلیون ها نفر، یک مشکل عمده در ارتباط با ریزش مو، از دست دادن اعتماد به نفس، ناامیدی و حتی افسردگی است. ریزش مو می تواند شامل ریزش اولیه و یا ریزش مو به طور کامل از بین بردن مو در بالای قسمت فوقانی و بالای سر باشد..

سر کامل، شامل حدود 100000 مو است. (افرادی که دارای موهای قرمز یا بلوند هستند تا حدودی بیشتر از این است.)

از دست دادن  30 درصد کل موها از تعداد موجود در اوج نوجوانی که در اواسط 50 سالگی اتفاق می افتد، که بخشی از روند پیری طبیعی است. از دست دادن یک درصد کوچکتر از این به طور کلی منجر به ظاهر نازیبایی از ریزش مو نمی شود.

برای زنان، ایجاد آلوپسی آندروژنی به سه مرحله تقسیم می شود. الگوی معمول ریزش مو در زنان، نازک شدن ناگهانی پیشرونده در ناحیه بیضوی در بالای سر پوست است.

تقریبا تمام متخصصان پیوند مو در مورد برتری روش های میکرو گرافیت فولیکولار بر میکروارگرافی و مینیگرافیک سنتی موافق هستند. اگرچه میکررافتی فولیکولار از لحاظ فنی نیازمند زمان بیشتری نسبت به سایر روش ها است.

Related posts