لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:علائم عفونت و خشکی چشم

لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:علائم عفونت و خشکی چشم

اگر دچار خارش به همراه عفونت در چشمانتان شدید بدانید در معرض خطر عفونت چشمی قرار دارید. برخی افراد با عارضه هایی مانند التهاب و سوزش چشمان خود در صبحگاه مواجه می شوند که می تواند از خشکی چشمان آن ها خبر بدهد. دکتر اصغر غفارپور در این رابطه توضیحات ویژه ای ارائه داده اند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

یک متخصص چشم‌پزشکی با اشاره به اینکه خارش چشم همراه با «قی کردن»، نشانه‌ای از عفونت است، گفت: زخم قرنیه به علت تبخال نیز می‌تواند سبب خارش، درد و سوزش چشمشود.

دکتر اصغر غفارپور درباره علت سوزش صبحگاهی چشم در برخی از افراد اظهار کرد: اولین مسئله‌ای که در این زمینه حائز اهمیت است سن بیمار بوده و در افراد بالای ۴۰ سال سوزش چشم می‌تواند به علت خشکی چشم باشد.

وی با بیان اینکه اگر خارش چشم همراه با ترشحات سبز یا زرد رنگ به عنوان قی همراه باشد می‌تواند نشانه‌ای از عفونت چشم یا آلرژی باشد، افزود: این ترشحات در تمامی سنین علت عفونی، باکتریایی و ویروسی دارد که هرچه زودتر جهت معاینه و بررسی فرد باید به پزشک متخصص چشم مراجعه کند.

علائم عفونت و خشکی چشم

این متخصص چشم‌پزشکی ادامه داد: در برخی از افراد سوزش و تحریک چشم به دنبال پلک زدن به وجود می‌آید که اگر همراه با خارش، درد، قرمزی و کاهش بینایی چشم باشد فرد باید هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کند.

غفارپور با اشاره به اینکه زخم قرنیه به علت تبخال نیز می‌تواند سبب خارش، درد و سوزش چشم شود، خاطرنشان کرد:حساسیت به نور به ویژه در افراد مسن همچنین کاهش دید والتهاب اطراف چشم باید جدی گرفته شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیاد استفاده خودسرانه قطره‌های چشم آسیب رسان است؟ گفت: قطره‌های که برای چشم وجود دارد دارای مواد نگهدارنده هستند و مصرف خودسرانه آنها و استفاده نابه‌جا سبب شده تا ترکیب طبیعی اشک انسان دچار مشکل شود چراکه خود اشک دارای خاصیت مواد آنزیمی و ضد میکروبی است و استفاده نادرست از آنها سبب شده تا باکتری‌هایی که در مژه‌ها وجود دارند به سطح چشم منتقل شوند.

پارس فارس

Related posts