لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:ریزش مو به دلیل رژیم گیاهی

لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:ریزش مو به دلیل رژیم گیاهی

بر خلاف تصور عموم که معتقد اند رژیم گیاهی باعث تناسب اندام و سلامتی بیشتر بدن می شود،پژوهشگران دریافتند که رژیم گیاهی مضراتی مثل افسردگی و ریزش مو را به همراه خواهد آورد.

کارشناسان به افرادی که به دلیل‌های گوناگون رژیم غذایی گیاه خواری دارند هشدار می‌دهند که مصرف سبزی و میوه به تنهایی می‌تواند سبب آسیب به پوست، احساس ضعف و خستگی مزمن، ریزش مو، بروز آکنه صورت، پوکی استخوان و بروز افسردگی در افراد شود.

1خطر‌های پنهان و ترسناک رژیم گیاه خواری برای طرفداران آن

2-قبل از انتخاب رژیم گیاه خواری این نکته‌ها را درباره آن بیاموزید

3-خطر‌هایی پنهان پشت مُد جدید گیاه خواری
کارشناسان به ویژه دریافتند پروتئین حیوانی دارای ویتامین B۱۲ است که ماده‌ای فوق العاده ضروری و مفید برای حفظ سیستم اعصاب مرکزی بدن و سلول‌های خونی است و در خوراکی هایی، چون تخم مرغ، ماهی، مرغ و پنیر وجود دارد همچنین مصرف بیش ازحد برخی موادغذایی به ویژه لوبیا می‌تواند سبب مشکل‌های گوارشی، نفخ و دل درد درگیاه خواران شود. اکنون موج رژیم غذایی وگان یا گیاه خواری درآمریکا به شدت طرفدار پیدا کرده و ۶۰۰ درصد افزایش یافته است و این می‌تواند درآینده سبب ابتلای افراد به بیماری‌های مختلف شود.

پژوهشگران دریافتند رعایت رژیم غذایی گیاه خواری دربازه‌های زمانی استاندارد، محدود و با مصرف تمامی گروه‌های غذایی مورد نظر می‌تواند سبب کاهش چربی خون، چاقی و دیابت نوع دو شود، اما استفاده ازاین رژیم غذایی برای بازه‌های زمانی طولانی می‌تواند فرد را درمعرض ابتلا به بیماری‌های مختلف قراردهد.

کمبود ویتامین B۱۲ یکی از مهمترین مشکل‌هایی است که فرد گیاه خوار با آن مواجه می‌شود، زیرا بدن این ویتامین را تولید نمی‌کند و همچنین به دلیل محلول بودن این ویتامین در آب، B۱۲ به وسیله ادرار ازبدن دفع می‌شود به همین دلیل کسب آن از منبع‌های خارجی مانند پروتئین‌های حیوانی برای سلامت بدن ضروری است.

کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند رژیم غذایی متعادلی مصرف کنند که شامل تمام گروه‌های زنجیره غذایی باشد.

منبع:Dailymail

Related posts