لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:خیره شدن به گوشی چه پیامدهای دارد؟

لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:خیره شدن به گوشی چه پیامدهای دارد؟

یکی از خطرات خیره شدن طولانی افراد به موبایل و تبلت برای کار، خستگی چشم ها و ابتلا به سردرد و چشم درد می باشد. چشم انسان از دیدن هیچ موقعه خسته نمی شود، عوامل دیگری باعث ایجاد خستگی چشم ها می شود. در این مقاله از دکتر سلام نتیجه خیره شدن به گوشی را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

دکتر محمدرضا فرتوک‌زاده با بیان این مطلب افزود: فرقی ندارد که چشم روی کتاب، آسمان، دریا یا هر منظره دیگری باشد چشم انسان از دیدن خسته نمی‌شود، دیدن به تنهایی موجب خستگی چشم نمی‌شود.

وی با بیان اینکه وجود عارضه‌های دیگر می‌تواند سبب خستگی چشم شود که یکی از این عارضه‌ها نمره عینک است، ادامه داد: فردی ممکن است با دیدن خسته شود که نمره عینک حتی کوچک داشته باشد یا اینکه اقدام غیرعادی‌ای مانند کار طولانی با تبلت و موبایل را به چشم خود تحمیل کند.

فرتوک‌زاده تصریح کرد: اگر چشم در فاصله خاصی ثابت و طولانی بماند دچار خستگی می‌شود، اما چشم سالم به طور طبیعی هر چقدر ببیند خسته نمی‌شود.

این متخصص چشم پزشکی با بیان اینکه افراد دچار آستیکمات همیشه دچار این خستگی‌اند، اضافه کرد: این افراد اگر بخواهند چند ساعت مدام از چشم خود کار بکشند دچار سردرد، چشم درد و عوارض ناشی از خستگی چشم می‌شوند.

وی با اشاره به زمان استاندارد نگاه کردن به گوشی و تبلت و … تاکید کرد: در زمان کار با این وسیله‌ها به ازای هر ۱۵ دقیقه نگاه کردن به صفحه گوشی یک دقیقه، هر ۳۰ دقیقه، سه دقیقه و هر یک ساعت باید پنج دقیقه به دورتر از ۶ متر نگاه کرد.

فرتوک‌زاده گفت: در این مورد آسیب‌ها ارتباطی به سن افراد ندارد اما نمره چشم افراد در بروز این مشکل دخیل است.

منبع: شفا آنلاین

Related posts