لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:آنچه رنگ و فرم چشم درباره سلامت شما می گوید

لیست مراکز گفتاردرمانی در کرج:آنچه رنگ و فرم چشم درباره سلامت شما می گوید

چشم های آبی، سبز یا خاکستری دارید؟ شما نسبت به دوستان چشم قهوه ای خود، احتمال بیشتری برای ابتلا به نوعی سرطان خاص از چشم به نام uveal melanoma دارید. شانس شما هنوز هم کم است، هر چند 2500 نفر در ایالات متحده هر ساله به آن مبتلا می شوند.

1- شایسته اعتماد

محققان دریافته اند که افراد چشم قهوه ای نسبت به دیگران، به احتمال بیشتری قابل اعتماد هستند. اما این مطالعه با بیان این گفته ادامه داد که خصوصیات چهره ای مشترک در مردمی که چشمان قهوه ای دارند، به احتمال زیاد باعث می شود تا مردم، به آنها احساس اعتماد بیشتری داشته باشند.

2- مسائل مربوط به قند خون

یک مطالعه اروپایی در سال 2011 نشان می دهد که یک ترکیبی از چشم آبی و پوست روشن، خطر ابتلا به دیابت نوع 1 را در شما افزایش می دهد.

3- از دست دادن شنوایی

مطالعات نشان می دهد که در یک محیط با صدای بلند، افرادی که دارای چشم های قهوه ایهستند، افت شنوائی کمتری نسبت به افرادی که دارای چشمانی آبی هستند، خواهند داشت. اعتقاد بر این است که افرادی با چشمان قهوه ای دارای ملانین بیشتری (رنگدانه ای که باعث رنگ پوست، مو و چشم شما می شود) در چشم ها و گوش هایشان هستند. این باعث می شود که وقتی سطح سر و صدا بالا برود، مقدار زیادی نسبت به آن حفاظت داشته باشند.

4- وابستگی به الکل

بر طبق یک مطالعه در سال 2015، افرادی که دارای چشم های آبی هستند، نه تنها احتمال بیشتری برای نوشیدن الکل دارند، بلکه دارای احتمال بیشتری برای اعتیاد به الکل نیز هستند.

5- آندومتریوز

این زمانی اتفاق می افتد که بافتی که به طور طبیعی در داخل رحم رشد می کند خارج از آن رشد می کند. هنگامی که این بافت به اندام هایی مانند مثانه و روده حمله می کند، به نام آندومتریوز نفوذی عمیق Deep Infiltrating Endometriosis (DIE) نامیده می شود. زنانی که به DIE مبتلا هستند، بیشتر از سایر رنگ ها، دارای رنگ چشم آبی هستند. کارشناسان معتقدند که ژن هایی که رنگ چشم را کنترل می کنند ممکن است با مواردی که موجب ایجاد DIE می شوند، ارتباط داشته باشند.

6- پاسخ به درمان

رنگ چشم شما می تواند نقش مهمی در این که کدام نوع رفتار درمانی برای شما بهتر است، ایفا کند. چشمان تیره می تواند به این معنی باشد که شما دارای نتایج درمان بهتری برای روش هایی که سخت تر باشد، خواهید داشت. در ضمن، افراد دارای رنگ چشم های روشن، به احتمال بیشتری به درمان هایی که باید در آن به سرعت پاسخ دهند، بهتر واکنش نشان می دهند.

7- تقسیمات مختلف

یک نفراز هر 5 نفر به طور طبیعی دارای حدقه های با اندازه مختلف می باشد؛ که یکی کوچکتر از دیگری است. اما گاهی اوقات حدقه های نا میزان، می تواند نشانه ای از مسائل بهداشتی باشد، مانند یک مشکلاتی ازسیستم عصبی، سکته مغزی یا عفونت.

8- Vitiligo*

اگر چشم های آبی داشته باشید، این احتمال که دارای از دست دادن رنگ پوست شده و دارای لکه های سفیدی بر روی پوست خود باشید، کمتر است. کارشناسان معتقدند این امر می تواند به این دلیل باشد که برخی از ژن هایی که باعث رنگ چشم آبی می شوند، خطر ابتلا به این بیماری را نیز پایین می آورد.

*ویتیلیگو، شرایطی است که رنگدانه مناطقی از پوست از بین رفته باشد، باعث ایجاد لکه های سفید شده و اغلب بدون علت روشن است.

9- آب مروارید (کاتاراکت)

یک مطالعه از استرالیا می گوید که این شرایط ابرآلود بینایی احتمالا اگر دارای چشم های قهوه ای تیره باشید، به شما آسیب می رسانند. محققان بر این باورند که عینک های آفتابی غیر استاندارد، احتمال آب مروارید را دو برابر می کند.

10- اندازه حدقه ها

مطالعات در حال انجام است، اما متخصصان معتقدند اندازه حدقه ایستا، ممکن است نشانه ای از هوش باشد. حدقه های بزرگتر تمایل به اتصال به مغز دارند تا به خوبی کار کنند.

11- چشم های رنگارنگ

آیا در چشمان آبی شما، اکثرا رنگ قهوه ای وجود دارد؟ این می تواند نشانه ای از سندرم واردنبرگ باشد. این اختلال ژنتیکی می تواند سبب از بین رفتن رنگدانه در مو، پوست و چشم شما شود. همچنین می تواند موجب ناشنوایی و ویژگی های چهره ای منحصر به فرد، مانند چشم گسترده و پل بینی گسترده شود.

12- مهارت های ورزشی

در ورزش های فعال، به عنوان یک واکنش انجام شده است، در ورزش هایی مانند بوکس، ضربه زدن به توپ، دفاع در فوتبال، کسانی که چشم های قهوه ای دارند بیشتر احتمال دارد که درخشش داشته باشند. اما اگر این فعالیت، مدلی است که شما آن را از ابتدا تا انتها کنترل می کنید، مانند بولینگ، گلف، و یا بیس بال، اگر چشمان شما آبی باشند، موفق تر خواهید بود.

13- تحمل درد

مطالعات در مورد درد زایمان زنان، به دانشمندان کمک می کند تا این مسئله را فرا بگیرند که چه رنگ چشمی می تواند در مورد تحمل درد قوی تر باشد. نظریه آنها: زنان با چشم های تیرهبیشتر ممکن است در طی درد زایمان دچار پریشانی شوند. آنها اغلب از درد بیدار می شوند، احساس درد بیشتری در حالت استراحت و هنگام حرکت دارند، و احتمال پریشانی آنها به علت درد بیشتر است.

14- دژنراسیون ماکولا

مطالعات استرالیایی نشان می دهد که افرادی که دارای چشم های رنگ روشن هستند، دو برابر افرادی که دارای چشم های تیره رنگ هستند، احتمال ابتلا به دژنراسیون ماکولای مرتبط با سن دارند. این بیماری می تواند موجب از بین رفتن بینایی شود.

Related posts