لیست مراکز دولتی کاردرمانی در کرج:6 دلیل اصلی خروپف را بشناسید

لیست مراکز دولتی کاردرمانی در کرج:

لیست مراکز دولتی کاردرمانی در کرج:6 دلیل اصلی خروپف را بشناسید

6 دلیل اصلی خروپف را بشناسید

  • نویسنده: سیمین اکبری
  • چهارشنبه, 27 تیر 1397
6 دلیل اصلی خروپف را بشناسید

اکثرا در هر خانواده ای یک نفر دچار مشکل خروپف است و این مشکل بیشتر از خود وی دیگر اعضای خانه را اذیت میکند.در بیشتر موارد خروپف کردن نشانه وجود یک مشکل جدی در بدن نیست اما این مشکل خبر از وجود یک مانع برای داشت خوابی راحت تر برای فرد و نزدیکان میدهد.

سیگار

اگر جز افراد سیگاری هستید خروپف یک دلیل بیشتر بر دیگر دلیل هاست تا سیگارتان را ترک کنید. دود سیگار باعث تنگ تر شدنگلو و مجاری تنفسی میشود و از طرف دیگر بسیاری از افراد سیگاری به تعداد دفعات زیادی از گرفتگی بینی خود ناله میکنند. این دو دلیل باعث خروپف در افراد سیگاری میشود.

قرص های خواب آوار

مصرف هرنوع قرص خواب آور یا آرام بخشی باعث بزرگتر شدن و گاهی تورم مجاری تنفسی میشود و دوباره همین عامل مانند دود سیگار باعث برهم خوردن کیفیت خواب و خروپف میشود.

برای این که از خوردن قرص های خواب آور بی نیاز شوید، بهترین توصیه این است که درست زمانی که احساس خستگی کردید به رخت خوابتان بروید ، نه دیرتر و نه زودتر. این کار باعث داشتن خوابی بسیار با کیفیت تر خواهد شد.

6راه برای خداحافظی با خروپف

الکل

اگر در طول روز الکل مصرف میکنید، حتما تا 3 ساعت قبل از خواب نوشیدنی الکلی ننوشید. دلیل این توصیه این است که الکل مثل یک شانه مو، گلویتان را شانه میکند و همین دلیلی برای بروز خروپف است.

به پهلو بخوابید

طاق باز یا رو به سفف خوابیدن باعث میشود زبان شما به سمت حلقه شما برگردد و همین باعث صدا دار شدن تنفس تان میشود. سعی کنید روی پهلوها بخوابید یا اگر این کار برایتان سخت است میتوانید توپ کوچک را به لباستان در قسمت کمر بدوزید تا هرگاه روبه سقف خوابیدید، احساس راحتی نکنید و موقعیتتان را عوض کنید.

همچنین از نزدیکانتان بخواهید که در صورت شنیدن خروپفتان، شما را بیدار کنند تا به حالت درست بخوابید.

6راه برای خداحافظی با خروپف

اضافه وزن

اگر اضافه وزن دارید حتما برای کاهش وزن خود اقدام کنید. خواهید دید که کاهش تنها چند کیلو وزن تا چه اندازه بر مشکل خروپفتان تاثیر مثبت میگذارد. درواقع کاهش چربی های ناحیه دستگاه و مجاری تنفسی باعث بهبود این وضعیت میشود

مسیر تنفسی را باز کنید

گاهی گرفتگی سوراخ های بینی باعث خروپف در افراد میشود و این گرفتگی دلایل مختلفی از جمله سرماخوردگی یا حساسیت دارد. بنابرین از دکتر یا داروخانه بپرسید که بهترین دارو، محلول یا وسیله برای پاکسازی مجاری بینی برای شما کدام است.

منبع: brunet

Related posts