لیست مراکز دولتی کاردرمانی در کرج:رفع تیرگی زیر بغل، واژن، کشاله ران و ناحیه تناسلی زنان در خانه

لیست مراکز دولتی کاردرمانی در کرج:رفع تیرگی زیر بغل، واژن، کشاله ران و ناحیه تناسلی زنان در خانه

رفع تیرگی زیر بغل، واژن، کشاله ران و ناحیه تناسلی زنان در خانه

  • نویسنده: مائده چراغی
  • شنبه, 30 تیر 1397
رفع تیرگی زیر بغل، واژن، کشاله ران و ناحیه تناسلی زنان در خانه

علت تیرگی زیر بغل، گردن، کشاله ران چیست؟

بر اساس تحقیقات کلینیک کلیولند تیرگی زیر بغل، واژن، کشاله ران که بیشتر به رنگ قهوه ای تیره یا خاکستری دیده می شود اغلب در افراد چاق مبتلا به بیماری دیابت، بیماری آدسونس، مشکلات هیپوفیز، کم کاری تیروئید یا کسانی که تحت درمانهورمون رشد هستند دیده می شود.

علاوه بر این بیماری ها زیاد عرق کردن و اصلاح موهای این نواحی با تیغ هم باعث تیرگی زیر بغل، واژن، کشاله ران می شود.

نوعی عفونت باکتریایی به نام اریترازما هم ممکن است باعث تیرگی این نواحی به ویژه در افراد مبتلا به دیابت شود.

علت تیرگی واژن ( اندام تناسلی زنان ) چیست؟

1– پوشیدن شلوارتنگ : یکی از مهم ترین و اصلی ترین علل تیرگی پوست واژن استفاده از شلوار و لباس زیر تنگ است .

2-استفاده از ژیلت و یا تیغ کهنه برای اصلاح موهای واژن

3– استفاده زیاد از تیغ و ژیلت برای از بین بردن موهای واژن

4– پیاده روی و راه رفتن زیاد

5– برخی از داروها ، با استفاده از برخی داروهای خاص شما متوجه تغییر رنگ پوست واژن خواهید شد که در این صورت با تجویز پزشک برای قطع و یا کاهش دفعات مصرف اقدام کنید.

6– هورمون های و اختلالات هورمونی

7– استفاده از لباس زیر (شورت ) پلی استری غیر گیاهی : علاوه بر انتخاب جنس مناسب و ضد حساسیت لباس زیر بایستی روزانه ان را تعویض کنید.

  روش های خانگی برای رفع تیرگی و سفید کردن زیر بغل و گردن :

1. سیب زمینی

املاح اسیدی ملایم موجود در سیب زمینی یک عامل سفید کننده طبیعی هستند و بر خلاف مواد سفید کننده قوی باعث تحریکپوست نمی شود.

سیب زمینی را لایه لایه ببرید و بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن ماساژ دهید، بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند تا خشک شود و سپس آن را با آب گرم بشویید.

برای به دست آوردن نتایج بهتر و سریعتر این کار را دو بار در روز انجام دهید.

2. خیار

خیارها مانند سیب زمینی می تواند به روشن شدن پوست کمک کند.

یک قطعه خیار نازک یا یک خیار را رنده کرده و آن را بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن بمالید.

در روشی دیگر آب خیار را با زردچوبه و آب لیموترش تازه مخلوط کنید و آن را بر روی نواحی مورد نظر بمالید، بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس آن را با آب بشویید.

برای به دست آوردن نتایج بهتر این کار ها را هر روز انجام دهید.

3. لیمو ترش

لیمو به عنوان یک سفید کننده طبیعی و عامل ضد باکتری و ضد عفونی کننده قوی شناخته می شود، به همین دلیل لیموترش برای درمان سیاهی زیر بغل و گردن مناسب می باشد.

آب لیموترش را بگیرید و بر روی نواحی مورد نظر بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس کامل بشویید. برای لایه برداری بهتر می توانید کمی شکر را به آب لیموترش اضافه کنید.

4.بکینگ پودر یا جوش شیرین

جوش شیرین به عنوان یک اسکراب برای از بین بردن سیاهی زیر بغل و گردن شناخته می شود، بکینگ پودر و آب را ترکیب کنید و مقداری از آن را بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن بمالید، بگذارید تا خشک شود و سپس با آب بشویید.

این کار را چند بار در هفته تکرار کنید.

5. پوست پرتقال

پوسته پرتقال را می توان برای سفید کردن زیر بغل و گردن استفاده کرد، پوست پرتقال را برای چند روز زیر نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود، آن را پودر کنید؛

دو قاشق چای خوری پودر پوست پرتقال با آب و شیر ترکیب کنید تا خمیری یکدست شود آن را بر روی تیرگی زیر بغل و گردن بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.

این کار را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید.

6. روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی دیگر از گزینه های خوب برای سفید شدن و رفع تیرگی زیر بغل و گردن می باشد، روغن نارگیل را بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب و صابون بشویید.

این کار را دو یا سه بار در روز انجام دهید تا به نتایج دلخواه برسید.

7. شیر

ویتامین ها و اسیدهای چرب موجود در شیر می تواند به تدریج باعث رفع سیاهی زیر بغل و گردن شده و پوست آن نواحی را نرمکند.

دو قاشق غذاخوری شیر را با دو قاشق غذاخوری آرد و یک قاشق چایخوری ماست ترکیب کنید، آن را بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

8. سرکه

سرکه سیب یکی دیگر از موادی است که می تواند برای رفع تیرگی زیر بغل و گردن استفاده شود، آرد برنج را با سرکه مخلوط کنید سپس این خمیر را بر روی سیاهی زیر بغل و گردن بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید.

این کار را چند بار در هفته تکرار کنید.

9. چوب صندل

چوب صندل نیز برای خلاص شدن از سیاهی زیر بغل، گردن و رفع بوی بد عرق مناسب می باشد، دو قاشق غذاخوری پودر چوب صندل را با دو تا سه قاشق غذاخوری گلاب ترکیب کنید و آن را بر روی تیرگی زیر بغل و گردن بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس آب سرد بشویید.

این کار را هر روز انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

10. آرد نخود

آرد نخود هم می تواند به سفید شدن تیرگی زیر بغل و گردن کمک کند، دو قاشق غذاخوری آرد نخود، یک قاشق چای خوری ماست، آب لیموترش و پودر زردچوبه را ترکیب کنید و آن را بر روی نواحی زیر بغل و گردن بمالید، بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید.

این کار را برای دو هفته هر روز انجام دهید و سپس سه بار در هفته تکرار کنید تا نتایج دلخواه را به دست آورید.

روش های طبیعی برای رفع تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی زنان :

1. آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از محبوب ترین گیاهان سفید کننده کشاله ران، واژن و ناحیه ی تناسلی زنان می باشد، ژل را از یک برگ آلوئه ورا استخراج کنید و آن را مستقیما بر روی نواحی تیره بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس آن را با آب بشویید.

از این درمان طبیعی یک بار در روز استفاده کنید.

2. آب لیموترش

آب لیمو ترش به دلیل خاصیت اسیدی و ویتامین C موجود در آن برای رفع سیاهی  و بازسازی پوست مفید می باشد؛

یک لیمو را نصف کنید و آن را بر روی ناحیه مورد نظر بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

در روشی دیگر آب نصف لیموترش را با 1 قاشق غذاخوری ماست و نصف قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید، آن را بر روی نواحی مورد نظر بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

شما میتوانید برای رفع تیرگی واژن یا درمان تیرگی واژن لیموی تنها را نیز روی واژن خود بگذارید. همچنین میتوانید لیمو را با  عسل، شیر خشک، و روغن بادام ترکیب کنید و سپس ان را به روی محل بمالید.

توجه : پس از استفاده از آب لیموترش برای جلوگیری از خشکی پوست آن را روغن نارگیل چرب کنید.

3. خیار

آب خیار دارای ویژگی های روشن کننده پوست است. ویتامین A موجود در خیار باعث کاهش تیرگی پوست می شود و محتوای آب آن پوست را هیدراته و درخشان می کند.

آب نصف یک خیار را بر روی تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.

می‌توانید از عصاره‌ی خیار، یا برش‌های خیار برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی استفاده کنید . برای این کار کافیست آن را مستقیم روی محل مورد نظر بگذارید.

میتوانید 2 قاشق غذا خوری آب خیار را نیز با نصف قاشق غذاخوری آب لیمو و پودر زرد چوبه مخلوط کنید، آن را بر روی نواحی تیره پوست بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند سپس آن را با آب سرد بشویید.

این کار را هر روز انجام دهید تا زودتر نتیجه بگیرید.

4. پوست پرتقال

شاید برایتان جالب باشد که پوست پرتقال هم میتواند برای تیرگی واژن مفید باشد. برای تهیه این ماسک باید مقداری پوست پرتقال خشک شده را آسیاب بکنید. پوست پرتقال به عنوان یک سفید کننده طبیعی برای کاهش تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی زنان استفاده می شود.

پوست پرتقال را برای چند روز زیر نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود، آن را پودر کنید؛ دو قاشق چای خوری پودر پوستپرتقال با آب و شیر ترکیب کنید تا خمیری یک دست شود، آن را بر روی پوست تیره بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک بعدی که برای درمان و رفع تیرگی واژن با تاثیر قوی مورد استفاده قرار گیرد ماسک ماست و پرتقال است.

 این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.

 5. گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یک اثر سفید کننده بر روی پوست دارد، یک قطعه گوجه فرنگی را به صورت حرکات دایره ای روی پوست تیره بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.

برای درمان تیرگی واژن همچنین میتوانید آب گوجه را با بلغور جو دو سر مخلوط کنید. همچنین میتوانید گوجه‌ رنده شده را با آب لیمو ترکیب کنید. سپس ان را به نواحی تیره بمالید.

6. بادام

بادام و روغن بادام می توانند برای رفع تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی زنان استفاده شوند.

5 تا 6 بادام را برای یک شب در آب خیس کنید و صبح روز بعد آن ها را خرد کنید تا خمیری شود 1 قاشق غذا خوری شیر را به آن اضافه کنید و بر روی نواحی مورد نظر بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

همچنین، قبل از رفتن به رختخواب، حدود 5 دقیقه ناحیه ی مورد نظر را با روغن بادام گرم ماساژ دهید.

برای این ماسک باید چند بادام را در طول شب درون آب گرم بخیسانید. فردا صبح بادام ها را حسابی آسیاب کنید تا تبدیل به خمیر شوند. اکنون این خمیر را باید با مقداری شیر مخلوط کنید و شب به پوستتان بمالید . فردا صبح این ماسک را بشویید. باید دو بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

7. شیر

شیر یکی دیگر از لایه بردار های طبیعی پوست محسوب می شود که می توانید برای سفید شدن کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی زنان از آن استفاده کنید؛ یک تکه پنبه را در یک فنجان شیر سرد قرار دهید و 5 دقیقه روی پوست تیره بگذارید، این کار را چند بار تکرار کنید و بعد به آرامی به مدت چند دقیقه ماساژ دهید و سپس آن را با آب بشویید.

این کار حداقل دو بار در روز انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

8. جوش شیرین یا بکینگ پودر

اگر پوست حساس ندارید می توانید از بکینگ پودر یا همان جوش شیرین استفاده کنید، جوش شیرین و آب را به نسبت 3 : 1ترکیب کنید و بر روی نواحی مورد نظر بمالید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

این کار را 2 بار در هفته انجام دهید.

جوش شیرین علاوه بر خاصیت درمانی عفونت و باکتری واژینال اگر با چند قطره آب لیمو ترکیب شود به خوبی می تواند سیاهی و تیرگی پوست را در ناحیه آلت تناسلی زنان از بین ببرد.

 توجه : کسانی که دارای پوست حساس هستند نباید از این روش استفاده کنند.

9. پاپایا

پاپایا دارای آنزیم پاپائین کی باشد که به عنوان یک سفید کننده طبیعی عمل کرده و پوست مرده در این نواحی را هم از بین می برد.

نصف یک پاپایا را له کنید و بر روی نواحی تیره بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.

نصف یک پاپایا سبز را له کنید و با نصف قاشق چای خوری عسل و ماست ترکیب کنید و آن را به آرامی بر روی پوست خود ماساژ دهید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.

این روش ها را هر روز انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

10. چوب صندل

چوب صندل یکی دیگر از راه حل های موثر برای رفع تیرگی واژن و کشاله ران می باشد.

آب نصف لیموترش را با 3 تا 4 قاشق چای خوری پودر چوب صندل ترکیب کنید، قبل از خواب آن را بر روی نواحی مورد نظر بمالید و بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب سرد بشویید.

این کار را هر روز انجام دهید.

11.زرد چوبه

طبق بررسی های دست امده می‌توانید به منظور سفید کردن پوست تیره، پودر زردچوبه را به آب خیار یا آبلیمو مخلوط کرده وخمیری تهیه کنید و برای رفع سیاهی اندام تناسلی روی محل بمالید. بعد از 10 الی 15 دقیقه ماسک را از روی پوست بشویید.

در روشی دیگر پودر زردچوبه را با عسل یا ماست و آب لیموترش ترکیب کنید و آن را بر روی نواحی تیره بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید.

این روش ها را سه یا چهار بار در هفته تکرار کنید.

 12.برگ نعنا

رفع تیرگی واژن با برگ نعناع نیز امکان پذیر است. برای این کار کافیست برگ‌های نعناع را خرد کنید . سپس این برگ ها را با یک کرم پوست بدون رایحه مخلوط کنید. اکنون این ماسک را به نواحی تیره‌ی واژن بمالید تا به خورد پوستتان برود.

 13.ماست

این ماسک برای درمان تیرگی واژن فوق العاده است. برای تهیه این ماسک کافیست ماست، آرد نخودچی، زردچوبه، و شیر را با هم مخلوط کرده و آنرا روی نواحی تیره‌ واژن بمالید. پس از چند بار استفاده تاثیر آن را خواهید دید.

در روشی دیگر لایه ی نازکی از ترکیب مقداری ماست و چند قطره آبلیمو را به محل بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب ملایم بشویید.

 چگونه از تیره شدن کشاله ران و الت تناسلی جلوگیری کنیم؟
1.سعی کنید لباس زیر خود را از نوع نخی و کمی آزاد انتخاب کنید.
2.برای رفع موهای زاید در این نواحی به جای تیغ از اپیلاسیون استفاده کنید تا هیچ تغییر رنگی در پوست ایجاد نشود.
3.برای تمیز کردن پوست این نواحی از صابون ملایم و بدون بو استفاده کنید.
4.آب کافی بنوشید تا سموم بدن را از بین ببرد و پوست را صاف و تمیز نگه دارد.
5.رژیم غذایی سالمی داشته باشید که حاوی میوه، سبزیجات و غلات سبوس دار است. از غذاهای چرب هم دوری کنید تا پوست خوبی داشته باشید.

راه‌هایی که گفته شد، ممکن است از چندین روز تا چندین هفته طول بکشند تا اثر خود را نشان دهند. پس صبور باشید و دیگر نگران نباشید.
این راه‌ها کامل سفید کردن پوست را گارانتی نمی‌کنند، چرا که ممکن است پای عواملی همچون ژنتیک یا اصطکاک مداوم در میان باشد، اما به هرحال در بهبود وضع ظاهری پوست تان مفیدند.
اگر در استفاده‌ی هر کدام از آن راه‌ها، هرگونه واکنش یا حساسیتی رخ داد، درمان را متوقف کنید. حتی اگر تغییر رنگ غیر طبیعی یا علائم دیگری مشاهده کردید، بهتر است به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

منابع: نمناک – کوکا

Related posts