لیست مراکز دولتی کاردرمانی در کرج:خواص بی نظیر قارچ

لیست مراکز دولتی کاردرمانی در کرج:خواص بی نظیر قارچ

خواص بی نظیر قارچ

  • نویسنده: سیمین اکبری
  • دوشنبه, 08 مرداد 1397
خواص بی نظیر قارچ

هر از چندگاهی خبر از مصرف قارچ های سمی توسط چند نفر میشود و همین باعث میشود که مردم تا مدت ها به سراغ قارچ ها نروند و میزان مصرف این ماده پرخاصیت کاهش میابد.

در ادامه به چند نمونه از خواص قارچ شرح داده شده است.

تنظیم کننده فشار خون

قارچ ها منبع پتاسیم هستن. تاثیر پتاسیم بر بدن این گونه است که این ماده به عنوان یک وازودیلاتور عمل میکند و باعث رفع تنش روانی میشود . بنابراین مانعی برای بروز سکته های قلبی و مغزی است. از طرف دیگر پتاسیوم باعث افزایش حجم ادرارمیشود که با هر بار دفع ادرار تاثیر مثبتی روی سطح فشار خون بالا میگذارد.

خواص بی نظیر قارچ

قارچ یک معدن واقعی است

قارچ منبع مس است. مس ماده ای کمیاب در مواد غذایی است که باعث جذب بهتر آهن در بدن میشود. از طرف دیگر خود قارچ دارای مقدار زیادی آهن است. بنابراین خوردن قارچ به زنان و دختران توصیه میشود.

خواص بی نظیر قارچ

تاثیر قارچ بر تناسب اندام

اکثر افراد میدانند که در دوره ای که ورزش میکنند و یا قصد کاهش وزن دارند، باید از مواد غذایی استفاده کنند که منبع فیبر وپروتئین است. اگر شما هم درحال کاهش وزن یا پرورش اندامتان هستید باید قارچ را در رژیم غذایی هر روزتان قرار دهید چراکه قارچ منبع پروتئین و فیبر است. برای همین است که پزشکان قارچ را جایگزین به جای گوشت برای گیاهخواران میدانند.

خواص بی نظیر قارچ

این سبزی منبع ویتامین D است

بله درست است! ویتامین D . قارچ ها هم مانند بدن انسان در برابر دریافت نور آفتاب ویتامین D تولید میکنند. البته نکته این جا است که هر چه قدر بیشتر بمانند و خورده نشوند، ویتامین D بیشتری را خواهند داشت.

خواص بی نظیر قارچ

دوست سیستم ایمنی بدن است

مطالعهی انجام شده روی موشها و منتشر شده توسط انجمن آمریکایی تغذیه نشان داد که قارچ های سفید میتوانند با افزایش تولید پروتئینهای ضد ویروسی که از  سلولها آزاد میشوند در حالی که تلاش میکنند بافتهای بدن را محافظت و ترمیم کنند، عملکرد سیستم ایمنی را افزایش دهند. یک مطالعه بعدی نشان داد که این قارچ سن سلول های سیستم ایمنی بدن – به نام سلول های دندریتیک – از مغز استخوان را افزایش داد. به گفته محققان، این ممکن است به ارتقاء ایمنی بدن کمک کند که به سیستم های دفاع بهتر علیه میکروب های مهاجم کمک می کند.

خواص بی نظیر قارچ

سوخت وساز بدن را افزایش میدهد

ویتامین B برای تبدیل غذا (کربوهیدرات) به سوخت (گلوکز)، برای تولید انرژی، حیاتی است. قارچ ها همچنین به بدن در سوخت و ساز چربی و پروتئین کمک می کند. قارچ حاوی مقدار زیادی از ویتامین B2 (ریبوفلاوین) و ویتامین B3 (نیاسین) است که به افزایش متابولیسم کمک فراوانی میکنند.

خواص بی نظیر قارچ

نکته آخر این که درست که آنطور که گفته شد قارچ یکی از مواد غذایی بسیار مفید برای بدن است اما این به این معنی نیست که هر جا هر نوع قارچی که دیدید و شبیه به قارچ های قابل خوراکی بود بچینید و بخورید. قارچ ها میتواند حاوی  یکی از مرگبار ترین سم ها باشند. بنابراین در خوردن انواع قارچ بسیار احتیاط کنید.

منابع: besthealthmag – organicfacts

Related posts