لیست مراکز دولتی کاردرمانی در کرج:بیشتر و بهتر کلسیم جذب کنید

لیست مراکز دولتی کاردرمانی در کرج:بیشتر و بهتر کلسیم جذب کنید

بیشتر و بهتر کلسیم جذب کنید

  • نویسنده: سیمین اکبری
  • سه شنبه, 19 تیر 1397
بیشتر و بهتر کلسیم جذب کنید

آیا میدانید که که از هر سه زن ، یک نفر از پوکی استخوان و شکستگی حاصل از آن در طول زندگی خود رنج میبرد؟ خبر خوب این است که پوکی استخوان از جمله مشکلاتی است که کاملا قابل پیشگیری است و تنها راه آن دانستن راه های مقابله با این بیماری است. در این مطلب به بررسی چندین راه که مانع از بروز و گسترش پوکی استخوان در افراد به خصوص در زنان پرداخته ایم.

با دقت کلسیم مصرف کنید

بسیاری از افراد با خوردن یک لیوان شیر و کمی دیگر از دیگر لبنیات در طول روز خیالشان راحت است که کلسیم روزانه مورد نیاز بدنشان را دریافت میکند اما مرکز تحقیقات درباره پوکی استخوان در کانادا اعلام کرده است که مصرف روزانه 1000 میلی گرم کلسیم برای افراد بالای 19 سال به بالا و 1200 میلی گرم برای افراد بالای 50 سال ضروری است که  به میزان سه یا چهار وعده لبنیات در روز (1 وعده = 250 میلی لیتر شیر یا 175 میلی لیتر ماست) میباشد.

پس بینابریان باید به طور دقیق حواستان به میزان مصرفتان از کلسیم دقت کنید.

وتامین دی فراموش نشود

ویتامین دی لازمه ی جذب کلسیم مصرفی بدنیتان است. با قرار گرفتن زیر منور مستقیم خورشید به مدت 10 الی 15 دقیقه در طول هر روز میتوانید میزان ویتامین دی مورد نیاز را دریافت کنید. در ماه هایی از سال که خورشید و نور خورشید آنقدر که باید در اختیار نیست میتوانید از مکمل های غذایی حاوی ویتامین دی یا مواد غدایی مثل آجیل ها و سویا و آب پرتغال استفاده کنید.

بیشتر و بهتر کلسیوم جذب کنید

تکان بخورید

فعالیت های بدنی باعث فشاری استاندارد به استخوان ها میشود و همین امر به مرور باعث افزایش تراکم استخوان ها میشود. رقصیدن، پیاده روی یا هر ورزش استاندارد دیگری میتواند به این روند کمک کند. میزان فعالیت بدنی مورد نیاز برای جلوگیری از پوکی استخوان 30 تا 60 دقیقه برای 3 تا 5 روز در طول هفته است.

بیشتر و بهتر کلسیوم جذب کنید

قهوه و الکل دشمن کلسیم

اگر از آن دسته از افراد هستید که روزانه قهوه ، چای ، نوشابه یا هر نوشیدنی کافئین دار دیگری میخورید این نکته را بدانید که این نوشیدنی ها باعث خروج کلسیم از بدن از طریق ادرار میشوند. توصیه میشود حداقل یک بار در روز قهوه تان را با شیر مخلوط کنید.

الکل بیشترین تاثیرش بر استخوان این است که از تراکم آنها میکاهد. افرادی که بیشتر از دوبار در طول روز الکل مصرق میکنند به احتمال زیاد با مشکلات اسخوانی روبه رو خواهند شد.

بیشتر و بهتر کلسیوم جذب کنید

ترک سیگار

ثابت شده است که سیگار کشیدن خطر ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می دهد.تحقیقات در مورد این موضوع نشان می دهد که تنباکو جذب کلسیم را به خاطر تغییرات سطح هورمون های خاصی متوقف می کند.

تجدید نظر درباره داروها

خوب است بدانید که بسیاری از دارو ها روند جذب کلسیم را کند میکند و بسیاری حتی باعث دفع کلسیم میشود. بنابراین میتوانید با مشورت با پزشک یا متصدی داروخانه آنها را بشناسید.

بیشتر و بهتر کلسیوم جذب کنید

مصرف کنترل شده سدیوم

سدیوم هم مانند کافئین باعث خروج کلسیم از بدن از طریق ادرار میشود. نمک خوراکی، ترشی ها و ادویه جات منبع سدیم هستند ،بنابراین آنها را کنترل شده مصرف کنید.

منبع: brunet 

Related posts