ادرس بهترین گفتاردرمانی در کرج:علائم سرطان سینه با توضیحات کامل

ادرس بهترین گفتاردرمانی در کرج:علائم سرطان سینه با توضیحات کامل

علائم سرطان سینه:سرطان سینهعمدتا در تجمع سلول های مجرای شیر سینه و یا در غده های شیردهی رخ می دهد.سلول های سرطانیبه وجود آمده در سینه می توانند به وسیله گره های لنفاوی به قسمت های دیگر بدن نیز منتقل شوند.یکی ازاصلی ترین علائم سرطان سینهپیدا کردن توده در بافت سینه و یا زیر بغل می باشد.

اما دقت کنید چون علائم مربوط به سرطان سینهدر بسیاری از مواردعلائم بیماری های غیر سرطانیهستند، اگر احساسی مبنی بر داشتن این علائم دارید نگران نشوید و سزیعا برای تشخیص بیماری نزد پزشک متخصص بروید.در ادامه با دلگرمهمراه باشید تا با توضیح کامل علائم سرطان سینهرا برای شما بازگو کنیم:

علائم سرطان سینه

پیدا کردن یک توده و یا گره سفت در سینه

بافت سینه به طور طبیعی توده مانند است، ولی بعضی از خانم ها ممکن است یک توده ضخیم تر و سفت تر بافت معمول در سینه خود پیدا کنند.هر توده ای سرطانینیست. بعضی توده ها مربوط به هورمون های آزاد شده در سیکل پریود باشند و بعد از ایجاد پریود ماهانه از بین بروند و یا توده مربوط به یک کیست خوش خیمباشد. در هر حال هرگاه احساس وجودتوده ای ضخیم و سفت در سینهخود داشتید باید به دکتر متخصص مراجعه کنید.

تغییر در حالت پوست سینه

پوست چروک و یا جمع شدهمی تواند یکی از علائم سرطان سینهباشد. دیدن روزنه های غیر عادی با رنگ های مختلف بر روی پوست سینه نیز علائم مهمی هستند که در صورت مشاهده هر گونه تغییر پوستی شبیه به این به دکتر مراجعه کنید.

علائم پوستی

اگر شما متوجه تغییر رنگ پوست سینه تان و یا تیره شدن ناحیه نوک سینهشدید، باید به این تغییرات به دقت توجه کنید.اگر این نواحی زبر، دارای حس خارش، قرمز و متورم و یا خیلی تیره شود علائم مهمی نزدیک به سرطان سینهاست و باید آن را چک کنید.

تغییر در اندازه سینه

اگر در حال شیردهی نیستید، هرگونه تغییر و ورم ناگهانی در ابعاد یک و یا هردو سینه نشان دهنده مشکل لنفی و یا سرطان سینه می باشد.همچنین اگر یکی از سینه های شما کوچک تر و جمع تر شود، این ها همگی علائم مشکلات هورمونی و یا سرطان سینههستند.مقداری اختلاف همیشگی بین دو سینه امری عادی است اما اگر به طور ناگهان تغییر در ابعاد سینهمشاهده کردید به دکتر مراجعه کنید.

تغییرات نوک سینه

بعضی از انواع سرطان سینهباعث تو رفتگی و یا برعکس شدن و تغییر شکل دادن نوک سینهمی شوند.ولی وجود این علائم مطلقا نشان دهنده سرطان سینهنیست. شرایط بارداری، شیردهی و افزایش سن نیز باعث این تغییرات می شود.اما برای اطمینان با دکتر متخصص سلامتی خود را چک کنید.

علائم سرطان سینه

ترشحات نوک سینه

ترشحات از نوک سینهخواه بی رنگ و معمولی باشند و یا همراه با خون،علائم داشتن تومور در سینههستند.همچنین عفونت و یا آسیب به سینه باعث ایجاد ترشحات از نوک سینهمی شود.پس هرگونه ترشحات از نوک سینهخود را جدی بگیرید.

درد سینه

درد در سینه هاممکن است به دلایل مختلفی از جمله سرطان سینهباشد، اما توجه داشته باشید بسیار از دردهای سینهبه علت سرطان سینهنیستند.تحقیقات نشان داده است تنها 5 درصد زنانی که در سنه های خود احساس درد دارند علائم سرطان سینهرا داشته اند.

عوامل ریسک پذیر دیگر در احتمال ابتلا به سرطان سینه

15 درصد زنانی که دچار سرطان سینهمی شوند، یکی از بستگان درجه یک آن ها مبتلا به سرطان سینهبوده است.بنابراینریسک ابتلا به سرطان سینهدر زنانی که بستگان درجه یک آنها مبتلا به سرطان سینهبوده است بسیار بالا تر از زنان دیگر است.

سن نیز عامل موثری در سرطان سینهاست. آمار مبتلایان به سرطان سینهاز سن 40 سال بیشتر می شود و بیشتر از آن آمار زنان بالای 50 سال مبتلا به سرطان سینه می باشد.

عامل دیگر سیگار کشیدن و چاقی زنان است که باعث می شود در هر سنی میزان احتمال ابتلا به سرطان سینهرا افزایش دهد.

چکاپ مداوم

اگر شما نگرانی راجع به ابتلا به سرطان سینهدارید و یا ریسک ابتلا به سرطان سینه را در خود بالا میبینید بهترین راه چکاپ مداوم خود با دکتر متخصص است زیرا در صورتی که شما مبتلا نیز شوید درمان سرطان سینهدر مراحل آغازین بسیار راحت خواهد بود و قابلیت درمان سرطان سینه بیشتر می باشد.

تهیه و ترجمه:مجله اینترنتی دلگرم

نشاط رازانی

علائم سرطان سینه با توضیحات کامل

Related posts