بهترین گفتار و کار درمانی در کرج:علائمی در کودک که نباید نادیده گرفت

بهترین گفتار و کار درمانی در کرج:علائمی در کودک که نباید نادیده گرفت

هر کودکی نیاز به عشق و توجه و مراقبت دارد تا به طور طبیعی رشد کند و سالم بماند. هر والدینی نیز تمام تلاش خود را برای داشتن فرزندی سالم انجام می دهد. اما گاهی پیش می آید که علائمی غیرعادی در کودک سالم بروز می کند که نیاز به بررسی دارد. در این مطلب در خصوص علائم غیرطبیعی که باید جدی گرفته شوند صحبت می کنیم.


 

کودک بیماری

رفتارهای کودکی که بیمار است و مشکلی در سلامتی دارد، تغییر می کند: این کودک بیقرار است، بیش از حد طبیعی گریه می کند و فعالیت های بدنی اش کم می شود.

به طور کلی کودکی که از زمان بیدار شدن فعال است، به خوبی غذا می خورد و خیلی زود گریه را قطع می کند، کودک سالمی است. اما اگر حساس و تحریک پذیر باشد و علائمی غیرعادی نشان دهد، به این معنی است که مشکلی در سلامتی وی وجود دارد.

 

تب شدید
معمولا بچه های کم سن زیاد تب می کنند. این تب معمولا بی ضرر است و در واقع واکنش طبیعی بدن در برابر عفونت محسوب می شود. این تب ها در عرض 72 ساعت قطع می شود. با این حال تب می تواند نشان دهنده ی مشکل جدی تری نیز باشد.

دمای طبیعی بدن کودکان بین 36.6 و 38 درجه سانتی گراد از راه مقعد و 34.7 الی 37.3 درجه ی سانتی گراد از راه زیر بغل است.
بنابراین اگر با موارد زیر مواجه شدید، فورا کودک را نزد پزشک ببرید:

– اگر درجه حرارت بدن کودک زیر سه ماهه از راه مقعد، 38 درجه و بالاتر باشد.

– اگر درجه حرارت بدن کودک سه تا شش ماهه از طریق اندازه گیری مقعدی، 39 درجه و بالاتر باشد.

– اگر درجه حرارت بدن کودک در هر سن و سالی بالاتر از 40 درجه ی سانتی گراد باشد.

– اگر درجه حرارت بدن کودک بالای شش ماه از طریق اندازه گیری مقعدی، 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر باشد.

در این موارد باید حتما کودک را نزد پزشک ببرید. علاوه بر این اگر کودک علاوه بر تب علائم دیگری مانند گریه زیاد، استفراغ، ننوشیدن آب، مشکل در بیدار شدن از خواب، رنگ پریدگی، عدم واکنش به محرک های بیرونی، خس خس سینه، سرفه های شدید، جوش های قرمز و غیرعادی روی پوست داشته باشد، نیاز به مراجعه ی زودهنگام به پزشک دارد.

Related posts